Udostępnij
Tweetnij

Przejęcie Instagramu przez Facebooka nie w tej połowie roku?

Całkiem możliwe. Niestety, ale transakcja o tak wysokiej kwocie nie może przejść bez zgody regulatorów rynku i komisji zajmujących się praktykami monopolistycznymi.

Całkiem możliwe. Niestety, ale transakcja o tak wysokiej kwocie nie może przejść bez zgody regulatorów rynku i komisji zajmujących się praktykami monopolistycznymi.

Przeczytaj koniecznie >> Jakie tablety kupujemy? Te tanie

Gwoli przypomnienia, o przejęciu popularnego Instagramu za bagatela miliard dolarów przez Facebooka dowiedzieliśmy się w zeszłym miesiącu. Na tym na razie się skończyło, bo transakcja nie została ciągle sfinalizowana. Serwis GigaLaw raportuje, że sprawą zainteresowali się już regulatorzy rynku w Stanach Zjednoczonych, w tym Departament Sprawiedliwości oraz FTC (Federalna Komisja Handlu).

Niestety, proces może zostać odwleczony w czasie i to nawet o kilka miesięcy – raportuje to samo źródło. Sprawie przejęcia Instagramu przez Facebooka zamierza przyjrzeć się z pewnością FTC. Dlaczego? Oczywiście chodzi o praktyki monopolistyczne. Facebooka jest najpopularniejszym serwisem do publikowania zdjęć. Instagram z kolei ma już ponad 50 milionów użytkowników, a więc podstawy do obaw są jak najbardziej prawidłowe.

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij