Udostępnij
Tweetnij

Sony i Microsoft niedługo poza listą top 12 producentów smartfonów?

Firma IC Insights zajmująca się analizą rynku wnioskuje, że jeszcze w 2016 roku Sony i Microsoft znajdą się poza listą 12 największych producentów smartfonów.

Firma IC Insights zajmująca się analizą rynku wnioskuje, że jeszcze w 2016 roku Sony i Microsoft znajdą się poza listą 12 największych producentów smartfonów.

Liczy się, że Sony i Microsoft dostarczyli do użytkowników w pierwszym kwartale tego roku kolejno 2,3 oraz 3,4 miliony smartfonów. Może wydawać się, że to stosunkowo duża liczba, ale w porównaniu z Samsungiem (ponad 81,5 mln) czy Apple (51,6 mln) to bardzo niewiele. Co więcej, firma IC Insights zajmująca się badaniem rynku przewiduje, że obydwie firmy jeszcze w 2016 roku znikną z listy 12 największych producentów smartfonów.

SONY XPERIA X

IC Insights przewiduje, że 7 spośród wspomnianych 12 firm osiągnie maksimum 6-procentowy wzrost sprzedaży swoich urządzeń w 2016 roku. W przypadku pięciu pozostałych – wzrost ten będzie, według analiz firmy, wyższy niż 29%.

Zastanawiacie się zapewne, kto jest, prócz wspomnianych firm, na liście 12 największych producentów smartfonów. Okazuje się, że Sony i Microsoft, prócz Samsunga i Apple, ustąpią miejsca najprawdopodobniej gigantom z Chin. Na liście znajdują się między innymi Huawei (3. miejsce), Oppo (4. miejsce) oraz Xiaomi (5. miejsce). Poza tym wymienia się również Vivo, ZTE, Lenovo, TCL oraz Meizu. Być może na liście powoli w gorę piąć się będzie Xiaomi. Firma nie tak dawno wykupiła od Microsoftu 1500 różnych patentów, co może oznaczać, że planuje wejść na rynek europejski.

Źródło: Digitimes

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij