Udostępnij
Tweetnij

Samsung – składany smartfon jeszcze w 2017 roku?

Według analityków składany smartfon od firmy Samsung pojawi się jeszcze w 2017 roku. Do urzędu patentowego w Korei wpłynęły nowe wnioski opisujące telefon.

Według analityków składany smartfon od firmy Samsung pojawi się jeszcze w 2017 roku. Do urzędu patentowego w Korei wpłynęły nowe wnioski opisujące telefon.

Już od dawna mówiło się, że Samsung planuje wydanie składanego smartfona. Chwilowo plotki nie potwierdziły się w rzeczywistości, ale analitycy twierdzą, że gigant może już stworzył taki telefon i będzie mógł zapowiedzieć go podczas przyszłorocznych targów MWC. Teraz dodatkowo raport analityków mówi, że zarówno Samsung, jak i LG wydadzą składanego smartfona w przyszłym roku.

samsung patent

Rok 2017 będzie pierwszym rokiem składanych smartfonów na rynku masowym – napisał w swoim raporcie Kim Dong-won, analityk w firmie Hyundai Securieties. Co więcej, Kim Dong-won stwierdził, że LG oraz Samsung zmuszą niejako innych producentów smartfonów, takich jak Huawei czy Apple, do stworzenia podobnych telefonów, ale to nastąpi dopiero w 2018 roku. Uważa także, że koreańskie firmy rozpoczną także produkcję organicznych paneli diodowych szóstej generacji, które będą mogły się wyginać. Ma to nastąpić w drugiej połowie przyszłego roku. Twierdzi, że do końca przyszłego roku Samsung będzie w stanie wyprodukować ponad 10 milionów składanych ekranów OLED.

samsung patent 2

Swoją analizę Kim Dong-won może opierać między innymi o nowe wnioski, jakie wpłynęły do głównego urzędu patentowego w Korei Południowej. Pokazują one nieco dokładniej, jak mogłyby wyglądać składane smartfony od wspomnianej firmy.

Samsung będzie miał konkurencję

Koreańska firma zmaga się teraz ze sporym problemem, jakim jest afera z Galaxy Note 7 w roli głównej, więc nowość na rynku z pewnością zwróciłaby uwagę użytkowników. Gigant może mieć jednak konkurencję. Nad elastycznymi ekranami pracuje również LG, a ostatnio do urzędu patentowego w Stanach Zjednoczonych wpłynął wniosek opisujący smartfona ze składanym ekranem od Apple.

Źródło: TheInvestor

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij