Udostępnij
Tweetnij

Huawei ma w planach smartwatch z Tizen OS?

JoongAng Ilbo donosi, że Huawei rozpoczęło rozmowy z Samsungiem. Przedmiotem współpracy ma być nowy smartwatch z Tizen OS.

JoongAng Ilbo donosi, że Huawei rozpoczęło rozmowy z Samsungiem. Przedmiotem współpracy ma być nowy smartwatch z Tizen OS.

Huawei ma już na koncie kilka ciekawych zegarków działających pod kontrolą Android Wear. Okazuje się jednak, że niedługo może zabrać się za smartwatche z systemem Tizen. JoongAng Ilbo poinformowało, że Huawei ma zamiar zacząć współpracę z firmą Samsung, by stworzyć zupełnie nowe urządzenie.

Huawei Watch

Powód? Przede wszystkim Google. Jak twierdzi wspomniana gazeta, kalifornijski gigant niespecjalnie współpracował z chińską firmą podczas tworzenia wspomnianych zegarków, tak więc producent zaczął szukać współpracy gdzieś indziej. Samsung natomiast zaoferował podobno pełne wsparcie w dostosowaniu Tizen do nowych zegarków Chińczyków.

Aktualnie żadna ze stron nie potwierdziła tych doniesień. Faktem jest jednak, że Tizen jest w zdecydowanej mniejszości jeśli chodzi o systemy na smartwache. Na pierwszych miejscach znajdują się watchOS oraz wspomniany wcześniej Android Wear. Samsung zatem mógłby sporo zyskać na współpracy z Chińczykami.

Źródło: TheInvestor

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij