Udostępnij
Tweetnij

OnePlus 15. Nowy smartfon z mocną specyfikacją techniczną

OnePlus 15 to nowy smartfon, którego premiera odbędzie się jesienią 2025 r. Do sieci przedostaje się coraz więcej szczegółów związanych ze specyfikacją techniczną. Flagowiec OnePlus 15 zapowiada się naprawdę nieźle. Poza procesorem Qualcomm Snapdragon 8 Elite 2 możemy spodziewać się też wielu innych ulepszeń.

OnePlus 15 to nadchodzący flagowiec marki, bo firma planuje przeskoczyć numerek 14. Nowy smartfon zadebiutuje w drugiej połowie 2025 r. Tymczasem jego specyfikacja techniczna przestaje przed nami skrywać coraz mniej tajemnic. Do sieci przedostały się kolejne szczegóły. Tym razem obejmujące ekran telefonu.

Smartfon OnePlus 15 otrzyma nowy ekran BOE

OnePlus 15 zostanie wyposażony w nowy wyświetlacz opracowany przez chińskie BOE. Szczegółowe informacje na ten temat dostarczył leaker Digital Chat Station, który w przeszłości serwowało sprawdzone plotki z obozu marki. Użytkownicy z pewnością nie będą zawiedzeni. Ekran będzie z półki premium.

Nowy smartfon otrzyma 6,78-calowy ekran OLED-owy BOE wykonany w technologii LTPO. To oznacza, że zapewni płynne i dynamiczne odświeżanie obrazu w szerokim zakresie. Rozdzielczość to 1.5K i wiemy, że producent zdecydował się na design 2.5D. Panel dostanie delikatnie zakrzywione krawędzie.

Smartfon OnePlus 15 otrzyma ekran LiPo, czyli z technologią, na którą zdecydowało się w iPhone’ach także Apple. W ten sposób udało się znacząco zredukować ramki. Ponadto nowy wyświetlacz zaoferuje lepsze odwzorowanie kolorów i zwiększoną jasność. Przy jednoczesnym obniżeniu zapotrzebowania na energię.

Specyfikacja techniczna smartfona OnePlus 15 bardzo mocna

Nowy smartfon marki zadebiutuje dopiero za kilka miesięcy. Spodziewamy się, że premiera odbędzie się w październiku 2025 r. Tymczasem informacji związanych ze specyfikacją techniczną modelu OnePlus 15 przybywa. Nie jest ona jeszcze kompletna, ale znane szczegóły sugerują, że jest na co czekać.

Pod obudową telefonu znajdzie nowy procesor Snapdragon 8 Elite 2, który Qualcomm zaprezentuje już we wrześniu. Będzie to potężny układ, który wyniesie flagowce z Androidem na nowe poziomy. Spodziewajmy się, że czip będzie wspomagany przez 16 lub 24 GB pamięci RAM. Natomiast na dane zostanie przeznaczone maksymalnie 1 TB miejsca.

Aparat fotograficzny będzie potrójny i zniknie z niego logo Hasselblad. Będzie to połączenie obiektywu szerokokątnego, ultraszerokokątnego oraz teleobiektywu 3x. Wszystkie mają współpracować z 50-megapikselowymi sensorami.

OnePlus 15 otrzyma także nowy przycisk Plus, który wprowadzono w modelach 13T/13S. Z pewnością pojawi się także bardzo pojemna bateria w rozmiarze ponad 6000 mAh, ale tutaj szczegóły nie są znane. Całość będzie pracować pod kontrolą Androida 16. Naturalnie z autorską nakładką OxygenOS.

Przeczytaj także: Najlepsze triki i wskazówki dla aplikacji Spotify

Chcesz wiedzieć więcej? Obserwuj nas koniecznie w Google News!

źródło: Digital Chat Station

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij