Udostępnij
Tweetnij

Wear OS 4 wprowadzi motywy Material You z systemu Android 12

Wear OS 4 i Android 12 to dwie platformy Google. Co je łączy? Będą to dynamiczne motywy oparte na języku projektowania Material You. Z oprogramowania dla telefonów zostanie zapożyczona opcja związana z doborem dominującej kolorystyki na smartwatchu z Wear OS 4. Funkcja zostanie wdrożona później w tym roku.

Wear OS 4 to nowy system operacyjny dla zegarków, który Google zaprezentowało w trakcie majowej konferencji I/O 2023. Teraz poznajemy kolejną z nowości, którą otrzymają smartwatche z nową platformą. Są nią dynamiczne motywy oparte na Material You, które znamy już z platformy Android 12 dla telefonów.

Jak dobrze wiemy, smartfony z Androidem 12 i nowszymi wersjami wspierają już dynamiczne kolory będące częścią Material You. Działa to w taki sposób, że kolorystyka jest dobierana na podstawie dominującej barwy tła. Wraz z aktualizacją do Wear OS 4 podobne rozwiązanie dostaną smartwatche z oprogramowaniem Google. Jak to ma działać?

Motywy Material You z Wear OS 4 tak jak w systemie Android 12

Zasada działania funkcji będzie zbliżona do tego co znamy z telefonów z Androidem. W ustawieniach Wear OS 4 znajduje się opcja włączająca dynamiczne motywy oparte na Material You. Widać ją na jednym z powyższych zrzutów ekranowych. Jej aktywacja sprawia, że dominująca kolorystyka na smartwatchu ulega zmianie. Niestety funkcja jest jeszcze niedopracowana i obecnie sprawia pewne problemy.

Przeczytaj także: Najlepsze wskazówki i triki dla komunikatora Messenger

źródło

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij