Udostępnij
Tweetnij

Android Auto z funkcjonalną zmianą. Podzielony ekran staje się lepszy

Android Auto co chwilę otrzymuje jakieś nowości. Kolejna zmiana obejmuje podzielony ekran i z pewnością jest bardzo funkcjonalna. Google dodało w ustawieniach nową opcję, która pozwala zmienić layout dla dwóch modułów z Android Auto. To nawigacja i panel, gdzie wyświetlana jest zawartość multimedialna.

Android Auto niedawno doczekało się dużych modyfikacji, które Google wprowadziło w interfejsie wraz z projektem Coolwalk. Teraz pojawia się kolejna zmiana i obejmuje ona podzielony ekran, a dokładniej jego layout. Co takiego wprowadzono? Rzućmy sobie na to okiem.

Android Auto zmiana podzielony ekran
Android Auto zmiana podzielony ekran

Nowa zmiana pojawia się w ustawieniach Android Auto, gdzie Google dodało przełącznik obejmujący podzielony ekran. Pojawia się on zarówno na telefonie, jak i wyświetlaczu w samochodach, co widać na załączonych zrzutach. W ten sposób można zmienić layout dla nawigacji i panelu z multimediami. Użytkownik może zdecydować, po której stronie ma być prezentowany każdy z tych modułów.

Podzielony ekran z nową opcją w Android Auto beta

Warto dodać, że wspomniany przełącznik nie został jeszcze wprowadzony w stabilnej wersji platformy. Google dodało go w Android Auto beta, czyli poglądowej edycji oprogramowania udostępnionej do testów. W finalnej pojawi się pewnie w ciągu kilku najbliższych tygodni. Będzie to z pewnością wyczekiwana zmiana, którą doceni wielu kierowców. W drodze są też nowe animacje.

Przeczytaj także: Najlepsze triki i wskazówki dla systemu Windows 11

źródło

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij