Udostępnij
Tweetnij

One UI 5.1 z serii Samsung Galaxy S23 zawiera mnóstwo bloatware

One UI 5.1 to oprogramowanie, które debiutuje wraz z serią Samsung Galaxy S23. Niestety okazuje się, że Android 13 w wydaniu Koreańczyków zawiera mnóstwo bloatware. Do tego stopnia, że One UI 5.1 na telefonach Samsung Galaxy S23 zajmuje aż kilkadziesiąt gigabajtów powierzchni w pamięci. Ile dokładnie?

One UI 5.1 to nowa nakładka Koreańczyków oparta na systemie Android 13, która wprowadza pewne nowości. Oprogramowanie debiutuje wraz z serią smartfonów Samsung Galaxy S23. Oczywiście w niedługim czasie zacznie (w postaci aktualizacji) trafiać także na starsze telefony marki. Tymczasem dowiadujemy się, że software dostarczany jest z dużą ilością bloatware.

Co to takiego? Bloatware to niechciane oprogramowanie, którego w przypadku nakładki One UI 5.1 preinstalowanej w telefonach Samsung Galaxy S23 jest naprawdę dużo. Do tego stopnia, że w pamięci smartfonów zajmuje aż nawet 60 GB powierzchni. Tak więc w przypadku modeli mających 128 GB miejsca na dane jest to blisko połowa.

Bloatware z One UI w modelach Samsung Galaxy S23 w dużej ilości

Samsung zaszył więc w One UI 5.1 naprawdę sporo dodatkowego oprogramowania, które jest zbędne. Dla porównania Android 13 instalowany w telefonach z serii Google Pixel 7 zajmuje około 15 GB. Jest to więc cztery razy mniej w porównaniu do software opracowanego przez Koreańczyków.

Przeczytaj także: Najlepsze wskazówki i triki dla poczty Gmail

źródło

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij