Udostępnij
Tweetnij

Google Pixel 7 z obsługą Bluetooth LE Audio

Google Pixel 7 otrzyma wsparcie dla Bluetooth LE Audio. To oznacza, że smartfony zapewnią obsługę kodeka LC3, który pozwoli im na znacznie lepsze możliwości z zakresu przesyłania dźwięku drogą bezprzewodową. Obsługa Bluetooth Audio LE pojawi się także w modelu Google Pixel 7A oraz późniejszych telefonach.

Google Pixel 7 to seria smartfonów, które zobaczymy już w przyszłym miesiącu. Możliwe, że nawet będą to trzy nowe telefony. Teraz dowiadujemy się, że otrzymają one wsparcie dla Bluetooth LE Audio. To rozwiązanie, które pozwoli na przesyłanie drogą bezprzewodowego znacznie lepszego dźwięku. Skąd to wiemy?

Google Pixel 7 Bluetooth LE Audio

Nowości doszukano się w kodzie Androida. Tam znaleziono nowy plik XML, który oznaczony jest nazwą le_audio_codec_setting.xml. Z niego wynika, że smartfony z serii Google Pixel 7 otrzymają wsparcie dla kodeka LC3, który będzie obsługiwany przez procesor Tensor 2. generacji.

Bluetooth LE Audio nie tylko dla modeli Google Pixel 7

Z informacji zawartych w pliku wynika, że obsługa Bluetooth Audio LE zostanie dodana nie tylko dla smartfonów Google Pixel 7 i jego wersji Pro. Na to wskazuje kod P22, ale pojawia się także wzmianka o P23a. Tym ostatnim telefonem jest model 7a, którego premiery spodziewamy się dopiero w przyszłym roku. Na więcej szczegółów trzeba poczekać.

Przeczytaj także: Najlepsze wskazówki i triki dla aplikacji Spotify

źródło

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij