Udostępnij
Tweetnij

Android Auto ma błąd. Asystent Google czyta wiadomości w złym języku

Android Auto ma kolejny błąd. Sprawia on, że Asystent Google ma problemy z działaniem jednej z funkcji. To odczyt wiadomości na głos, który odbywa się w innym języku. Na szczęście bug zdaje się nie dotyczyć naszego kraju. Google już bada te nieprawidłowości w Android Auto i wkrótce pewnie zaradzi.

Asystent Google to jedna z najużyteczniejszych funkcji Android Auto. Wyświetla wskazówki dojazdu, oferuje opcje rozrywkowe czy też czyta na głos wiadomości tekstowe w trakcie prowadzenia pojazdu. Właśnie ta ostatnia opcja ma pewien błąd, który mocno wpływa na korzystanie z tego rozwiązania.

Nowy błąd z Android Auto sprawia, że Asystent Google czyta wiadomości w innym języku. Na przykład w Brazylii odczytuje je w aplikacji WhastApp w języku portugalskim, który używa się w Portugalii, a nie tym używanym w pierwszym z wymienionych krajów. Problem choć istnieje, tak nie wydaje się jednak być zbyt powszechny.

Asystent Google z Android Auto zostanie poprawiany

Google mimo wszystko nie ignoruje raportów o tych przypadłościach i specjaliści z firmy już się im przyglądają. Możemy się spodziewać, że wkrótce błędy te zostaną poprawione wraz ze stosowną aktualizacją i Asystent w Android Auto przestanie sprawiać tego typu problemy. Warto dodać, że niedogodności nie występują w Polsce.

Przeczytaj także: Najlepsze wskazówki i triki dla Windows 11

źródło

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij