Udostępnij
Tweetnij

Wear OS 3.0 – Google udostępnia nowe UI ustawień na starsze smartwatche

Wear OS 3.0 to duża aktualizacja oprogramowania, którą Google udostępni na smartwatche później w tym roku. Cześć z nowości trafia także na starsze zegarki z poprzednim oprogramowaniem. Zmiany obejmują nowe UI z sekcji ustawienia, które pojawia się na smartwatchach pracujących pod kontrolą Wear OS 2.

Wear OS 3.0 to duża aktualizacja oprogramowania, którą Google udostępni na smartwatche później w tym roku. Tymczasem firma wprowadza część nowości na starsze zegarki. Najpierw były to m.in. odświeżone aplikacje. Teraz jest to również nowe UI obejmujące sekcję ustawienia.

Nowe UI z sekcji ustawienia jest częścią zmian z Wear OS 3.0, ale Google postanowiło wprowadzić te modyfikacje również na starsze zegarki. Właściciele smartwatchy ze starszym oprogramowaniem raportują, że widzą zmienione elementy interfejsu w obszarze ustawień.  Zmiany obejmują aktualną godzinę, a także wygląd oparty na pigułkach z niebieskim gradientem. Zmieniono też pozycję żółtego przełącznika, który przeniesiono na prawą stronę.

nowe UI ustawienia Google Wear OS 3.0 smartwatche
nowe UI ustawienia Google Wear OS 3.0 smartwatche

Nowe UI ustawień z Wear OS 3.0 dostępne na smartwatche z SoC Snapdragon 3100

Zmiany te pojawiają się na tych zegarkach, które pracują pod kontrolą Wear OS 2.0 i mające procesory Snapdragon Wear 3100. Zapewne jednak nie będą ograniczone tylko do nich i Google docelowo zwiększy dostępność tych nowości. To tylko kwestia czasu.

Przeczytaj także: Najlepsze wskazówki dla aplikacji Spotify

źródło

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij