Udostępnij
Tweetnij

MIUI 13 – nowości, harmonogram i lista smartfonów Xiaomi z aktualizacją

MIUI 13 to duża aktualizacja nakładki Xiaomi. Znany jest wstępny harmonogram i lista smartfonów, również marek Redmi i POCO, które dostaną nowe oprogramowanie. Nie zabraknie też licznych nowości. Zobaczmy, co nowego znajdziemy w MIUI 13 i które telefony Xiaomi otrzymają uaktualnienie.

MIUI 13 to duża aktualizacja oprogramowania Xiaomi, która zbliża się wielkimi krokami. Oficjalnej zapowiedzi spodziewamy się w przyszłym miesiącu. Co nowego tu znajdziemy i jak wygląda wstępny harmonogram oraz lista smartfonów oczekujących na uaktualnienie? Nowości nie zabraknie. Zobaczmy, co już wiadomo o nakładce MIUI 13.

Aktualizacja MIUI 13 wniesie mnóstwo nowości

Wraz z aktualizacją do MIUI 13 użytkownicy smartfonów marek Xiaomi, Redmi oraz POCO mogą spodziewać się naprawdę dużo nowości. Część z informacji o tym, co nowego pojawi się w nakładce wyciekła do sieci wcześniej. Wiemy, że interfejs oprogramowania zostanie uproszczony i wygładzony. Po to, aby praca z nim była wygodniejsza oraz przyjemniejsza niż dotychczas. Pojawią się także nowe ikony, animacje, efekty dźwiękowe oraz przejścia.

kiedy nakładka MIUI 13 nowości co nowego aktualizacja harmonogram lista smartfonów Xiaomi Redmi POCO

MIUI 13 ma także wnieść liczne udoskonalenia z zakresu zarządzania pamięcią. Oprogramowanie ma pozwolić na szybsze działanie telefonów i płynniejszą pracę. Nawet po wielu miesiącach użytkowania. Duża część kodu została na nowo przepisana. Spodziewajmy się także udoskonaleń obejmujących wydajność, niezawodność oraz stabilność nakładki. Przy okazji nie powinny zabraknąć nowości z zakresu polepszenia prywatności użytkowników smartfonów Xiaomi.

Harmonogram zakłada dostępność nakładki na te modele telefonów

MIUI 13 ma docelowo trafić w postaci aktualizacja na ponad 100 różnych urządzeń Xiaomi, Redmi oraz POCO. Od czegoś trzeba będzie jednak zacząć. Wczesny harmonogram, który krąży po sieci, zakłada, że w pierwszej kolejności software trafi na te modele smartfonów:

  • Xiaomi 11T i 11T Pro
  • Xiaomi Mix 4
  • seria Xiaomi Mi 11
  • Xiaomi Mi 11 Lite 5G
  • Xiaomi Mi 10S
  • seria Redmi K40
kiedy nakładka MIUI 13 nowości co nowego aktualizacja harmonogram lista smartfonów Xiaomi Redmi POCO

Aktualizacja do MIUI 13 ma więc najpierw trafić na łącznie dziewięć różnych smartfonów Xiaomi i Redmi. Z czasem będzie dystrybuowana na kolejne. Ich wstępna lista jest całkiem długa Możecie z nią zapoznać się poniżej.

Lista smartfonów Xiaomi, Redmi i POCO z aktualizacją

Uaktualnienie do MIUI 13 ma łącznie znaleźć się na ponad 100 modelach urządzeń Xiaomi oraz marek Redmi i POCO. Pamiętajmy jednak o jednym. Widoczna niżej lista smartfonów nie jest jeszcze oficjalna. Będziemy musieli poczekać, aż producent ją potwierdzi, ale tak naprawdę jest bardzo prawdopodobna.

kiedy nakładka MIUI 13 nowości co nowego aktualizacja harmonogram lista smartfonów Xiaomi Redmi POCO

Premiera MIUI 13 w grudniu

Xiaomi zapowiedziało na razie tylko tyle, że oficjalna zapowiedź nakładki MIUI 13 odbędzie się przed końcem tego roku. Wiele wskazuje na to, że nastąpi to w połowie przyszłego miesiąca. Być może dokładnie 16 grudnia. Na ten termin wskazują ostanie plotki związane z premierą smartfonów z serii 12. Czy tak rzeczywiście będzie, to przekonamy się z czasem.

Przeczytaj także: Najlepsze wskazówki dla poczty Gmail

źródło: opracowanie własne

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij