Udostępnij
Tweetnij

Google Pixel 6 Pro gości u FCC. Ma Wi-Fi 6E i UWB

Google Pixel 6 Pro i tańszy model telefonu pojawiły się na stronie FCC. Tam pojawiają się informacje o Wi-Fi 6E czy też obsłudze UWB, czyli Ultra Wideband. Certyfikowano łącznie sześć różnych telefonów. Do oficjalnej premiery Google Pixel 6 Pro jest coraz mniej czasu.

Google Pixel 6 Pro to smartfon, który pojawiał się w przeciekach niejednokrotnie. Premiera odbędzie się w przyszłym miesiącu, a tymczasem nowe telefony dostrzeżono na stronie FCC, gdzie urządzenia certyfikowano. Łącznie jest to sześć różnych modeli o nazwach kodowych zaczynających się od frazy A4RG. Część z nich ma Wi-Fi 6E i UWB.

Wi-Fi 6E to najnowszy standard tej łączności bezprzewodowej, który pojawia się w droższych telefonach coraz częściej. Nie zabraknie go też w Google Pixel 6 Pro. Z informacji ujawnionych przez FCC wynika jednak, że tylko trzy z sześciu certyfikowanych modeli obsługuje to rozwiązanie. Następnie mamy UWB, czyli Ultra Wideband, co najpierw zaczęło stosować Apple w iPhone’ach.

Google Pixel 6 Pro z Wi-F 6E i UWB oraz różnymi modemami 5G

Google Pixel 6 Pro otrzyma również różne modemy 5G. Część z nich zapewni łączność z szybszym standardem mmWave. W pozostałych natomiast zostanie tylko zapewniona łączność z użyciem Sub-6 GHz. Premiera telefonów ma odbyć się w drugiej połowie października.

Przeczytaj także: Najlepsze wskazówki dla aplikacji Spotify

źródło: AndroidPolice

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij