Udostępnij
Tweetnij

Android 12.1 w drodze. Google szykuje mniejszą aktualizację przed Androidem 13

Android 12.1 może być kolejną odsłoną platformy Google. Taka aktualizacja ma pojawić się jeszcze przed systemem Android 13. Skąd to wiemy? W AOSP dostrzeżono informacje o API 32 poziomu, który normalnie byłby powiązany z 13 odsłoną oprogramowani. Wygląda jednak na to, że wiążą się z systemem Android 12.1.

Google już od jakiegoś czasu nie udostępniało kolejnych wersji własnych systemów z numerkami x.1, choć w przeszłości takie były. Wygląda jednak na to, że w tym roku czeka nas Android 12.1. W AOSP (Android Open Source Project) doszukano się wzmianek o nowym oprogramowaniu. I wygląda na to, że wcale nie jest to następny Android 13, którego spodziewamy się w 2022 roku.

W AOSP pojawiły się informacje o API 32 poziomu, czyli kolejnym po Androidzie 12, który wprowadzi 31 poziom. Normalnie myślelibyśmy, że te nadchodzące interfejsy będą wiązały się z Androidem 13. Jednak nie znaleziono tu nawiązań do wydania „T” platformy Google. Tak więc musi to być coś innego.

kiedy aktualizacja Google Android 12.1 13
kiedy aktualizacja Google Android 12.1 13

Aktualizacja do systemu Android 12.1 niemal pewna

Wzmiankom o API 32 poziomu przyjrzano się dokładniej i te zdają się jasno wskazywać na aktualizację do wersji Android 12.1, a nie 13. Sugeruje to m.in. gałąź sc-v2-dev, gdzie sn to skrót od Snow Cone, czyli nazwy kodowej Androida 12. Z czasem poznamy więcej szczegółów.

Przeczytaj także: Najlepsze wskazówki dla mobilnego Chrome

źródło

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij