Udostępnij
Tweetnij

Google Pixel 6 dostanie UWB. Android 13 rozszerzy wsparcie

Google Pixel 6 ma dostać UWB, czyli Ultra WideBand. Plany potwierdza AOSP, gdzie wspomniano o rozszerzeniu tej funkcji wraz z systemem operacyjnym Android 13. Zobaczymy go dopiero w przyszłym roku, ale Google już teraz ma pewne plany. Wiemy, że Pixel 6 Pro ukrywa się pod nazwą kodową „Raven”.

Google Pixel 6 już we wcześniejszych przeciekach pojawiał się jako smartfon mający dostać wsparcie dla UWB. Jest to rozwiązanie, które Apple najpierw wprowadziło w iPhone’ach, a teraz sięgają po nie także inni producenci. Przy okazji dowiadujemy się, że wraz z systemem operacyjnym Android 13 czeka nas rozszerzenia obsługi dla tego rozwiązania.

Google Pixel 6 Pro ukrywa się pod nazwą kodową „Raven”. To przy niej dostrzeżono wzmianki związane z obsługą UWB. W kodzie AOSP doszukano się informacji powiązanych z Ultra WideBand. Firma ma już pewne plany, które wiążą się z systemem Android 13 przygotowywanym na 2022 r.

Google Pixel 6 UWB Android 13

Android 13 wprowadzi w Google Pixel 6 lepsze wsparcie dla UWB

Z informacji znalezionych w AOSP wynika, że Google wraz z systemem Android 13 chce wprowadzić warstwę sprzętową dla UWB. Będzie ona dotyczyła właśnie smartfonów Pixel. Przyszła generacja oprogramowania powinna zapewnić lepsze wsparcie dla innych producentów telefonów. Powinna zostać także zapewniona udoskonalona kompatybilność.

Przeczytaj także: Najlepsze wskazówki dla aplikacji Spotify

źródło

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij