Udostępnij
Tweetnij

Wraz z MIUI 13 Xiaomi pozwoli rozszerzyć dostępną pamięć RAM

MIUI 13 jest coraz bliżej. Nowa nakładka Xiaomi wprowadzi wirtualną pamięć RAM. W ten sposób smartfony z oprogramowaniem będą mogły ją rozszerzyć o dostępnie miejsce na dane. W sieci pojawiły się zrzuty ekranowe, które pokazują stosowny przełącznik, który pojawi się w ustawieniach z MIUI 13.

MIUI 13 to nowa nakładka Xiaomi, która wprowadzi wiele nowości. Premiera ma odbyć się w przyszłym miesiącu. Tymczasem w plotkach pojawiły się informacje o nowej funkcji. Tym razem jest to wirtualna pamięć RAM. Podobne rozwiązanie zapowiedziały już firmy Oppo czy Vivo. Zobaczmy, jak to ma działać.

Wirtualna pamięć RAM z aktualizacji MIUI 13 pozwoli na rozszerzenie tej fizycznej o dodatkową poprzez wykorzystanie wolnego miejsca na dane. Jeśli więc smartfon Xiaomi zacznie mieć jej za mało, to skorzysta z dostępnej przestrzeni. Poniżej zrzuty ekranowe, które ujawniają, że w ustawieniach pojawi się po prostu nowy przełącznik. Nie wygląda to skomplikowanie.

MIUI 13 nakładka Xiaomi wirtualna pamięć RAM

Wirtualna pamięć RAM z MIUI 13 rozszerzy ją o 3 GB

Wiemy, że Xiaomi planuje dać możliwość rozszerzenia pamięci RAM swoich smartfonów o 3 GB. Tyle miejsca na dane nowa funkcja z MIUI 13 ma wykorzystać maksymalnie. W przypadku innych producentów telefonów będzie to mogło być więcej. Nie pozostaje nic innego, jak tylko czekać na więcej informacji.

Przeczytaj także: Najlepsze wskazówki dla mobilnego Chrome

źródło

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij