Udostępnij
Tweetnij

Google doda na pasku zadań Chrome OS element, którego brakuje od lat

Chrome OS to system operacyjny Google, który ma pewne braki. Tym jest czytelna data. To się zmieni i pasek zadań z Chrome OS wyświetli taki element.

Chrome OS ma pasek zadań, który towarzyszy nam od lat w systemach Windows. Jednak brakuje na nim jednego istotnego elementu, który znamy z okienek. Jest nim czytelna data. Tak, czas w postaci godziny jest tu prezentowany, ale tej pierwszej informacji nie uświadczymy. Wkrótce to ulegnie zmianie, czego doszukano się w Chromium Gerrit. Google szykuje zmiany, które obejmą też powiadomienia.

Google planuje dodać na stałe wskaźnik z datą. Pasek zadań z systemu Chrome OS wyświetli te informacje obok godziny i poziomu naładowania baterii. Prezentuje to poniższy zrzut ekranowy. Tutaj jednak wszystko będzie zależne od wyświetlacza, a dokładniej jego rozdzielczości.

Google Chrome OS data pasek zadań

Google Chrome OS dostanie pasek zadań, który nie zawsze wyświetli datę

Google planuje wprowadzić także zmiany obejmujące powiadomienia. Te również pojawią się na elemencie, którym jest pasek zadań. Ich ikona będzie na stale wyświetlana przez Chrome OS, gdy ekran zaoferuje rozdzielczość o szerokości powyżej 800 pikseli. Natomiast data pojawi się na stałe dopiero przy szerokości ponad 1280 pikseli, co warto mieć na uwadze.

Przeczytaj także: Najlepsze wskazówki dla komunikatora Signal

źródło

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij