Udostępnij
Tweetnij

Android 12 wprowadzi sporo nowości w wyglądzie

Android 12 wprowadzi zmiany obejmujące wygląd. Tu Google doda sporo nowości. Zobaczmy sobie, co nowego zaoferuje pod tym względem system Android 12.

Android 12 Developer Preview jest już blisko. Google niedługo powinno udostępnić deweloperom pierwszą wersję poglądową i wiemy, że nowy OS ma być bardziej kolorowy. Tymczasem do sieci wyciekły zrzuty ekranowe i te ujawniają nowości obejmujące wygląd i design oprogramowania. Zobaczmy, co nowego się pojawia.

Android 12 – co nowego / nowości i zmiany obejmujące wygląd

Poniższe zrzuty ekranowe z systemu Android 12 pochodzą z dokumentacji Google, która wyciekła do sieci. Planowane nowości obejmują przeprojektowany wygląd widżetów, obszar powiadomień czy opcje z zakresu prywatności. Tu pojawia się kilka istotnych zmian. Zobaczmy je sobie.

kiedy Android 12 nowy wygląd desugn nowości zmiany co nowego Google kiedy Android 12 nowy wygląd desugn nowości zmiany co nowego Google

Obszar powiadomień z systemu Android 12 nie jest przezroczysty. Choć tutaj warto mieć na uwadze, że tak w finalnej wersji systemu Google być już nie musi. Tutaj też widać mniej przełączników z szybkich ustawień. Ich liczbę zmniejszono z 6 do 4. Widać też kropkę, którą znamy z iOS 14. Powiadamia ona o tym, że aplikacja ma dostęp do kamery lub mikrofonu.

kiedy Android 12 nowy wygląd desugn nowości zmiany co nowego Google

Android 12 wprowadzi także zmiany i nowości obejmujące widżety. Pojawi się nowy o nazwie Rozmowy. W przypadku najmniejszego rozmiaru będzie tu wyświetlany fragment jednej konwersacji z daną osobą. Pamiętajmy, że zrzuty ekranowe pochodzą z wewnętrznej dokumentacji Google i nie muszą dokładnie oddawać tego, co zobaczymy w tegorocznej wersji zielonego robota.

Przeczytaj także: Najlepsze darmowe aplikacje do retuszu zdjęć

źródło

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij