Udostępnij
Tweetnij

Huawei nie kończy wsparcia dla serii Mate 20 (aktualizacja)

Mate 20 to seria smartfonów Huawei z 2018 roku. Producent kończy wsparcie. To oznacza, że przestaną być udostępniane aktualizacje dla Huawei Mate 20.

Aktualizacja: Huawei jednak nie kończy całkowitego wsparcia dla serii Mate 20. Firma nadal zamierza udostępniać cyklicznie poprawki bezpieczeństwa. Telefony będą więc objęte tak zwanym wsparciem rozszerzonym. W jego ramach nie ma jednak już gwarancji otrzymania większych uaktualnień funkcyjnych.

Huawei Mate 20 to seria udanych smartfonów, które debiutowały jesienią 2018 roku. Co ciekawe, od ich debiutu upłynęły tylko nieco ponad dwa lata. Wygląda na to, że producent zdecydował się zakończyć wsparcie. To oznacza, że nie będą dostarczane kolejne aktualizacje.

Smartfony z serii Huawei Mate 20 otrzymały uaktualnienie do autorskiej nakładki producenta, którą jest EMUI 11 bazujące na systemie Android 10. Firma opublikowała listę z telefonami, dla których zamierza w tym roku dostarczać aktualizacje z zakresu bezpieczeństwa. Widzicie ją poniżej. Zawiera ona też wykaz modeli, dla których kończone jest wsparcie.

wsparcie aktualizacje dla Huawei Mate 20 Pro

Wsparcie i aktualizacje dla Huawei Mate 20 zakończone, ale jest wyjątek

Od powyższej reguły znajdziemy jeden wyjątek. Jest to smartfon Huawei Mate 20 X 5G. Ten jeden konkretny model nadal ma otrzymywać aktualizacje bezpieczeństwa. Dla jego właścicieli wsparcie jeszcze przez jakiś czas będzie kontynuowane. Oczywiście, na jakieś większe uaktualnienie platformy w tym przypadku nie ma co liczyć. To urządzenie na HarmonyOS pewnie się nie załapie.

Przeczytaj także: Najlepsze wskazówki dla mobilnego Chrome

źródło

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij