Udostępnij
Tweetnij

Android Things – Google uśmierci platformę i prezentuje harmonogram

Android Things to platforma IoT uruchomiona w 2016 roku. Google wkrótce pozbawi ją wsparcia. Znamy harmonogram uśmiercenia Android Things.

Android Things to platforma IoT, którą Google uruchomiło w 2016 roku. W międzyczasie firma skupiła się na innych projektach. W tym urządzeniach dla domu inteligentnego. To zaczęło oznaczać powolną śmierć rozwiązania wprowadzonego kilka lat temu. Teraz dowiadujemy się, że wsparcie za jakiś czas zostanie zakończone.

Google udostępniło harmonogram związany z zakończeniem wsparcia dla Android Things. W nim umieszczono ważne terminy, które muszą poznać deweloperzy. Czego mamy się spodziewać? Od 5 stycznia 2021 roku konsola programistów nie będzie przyjmować nowych projektów dla NXP i.MX7D lub Raspberry Pi 3B. To ostatnie zestawy, które pozostały w użytku.

Google uśmierci definitywnie platformę Android Things w 2022 roku

Koniec Android Things został wyznaczony na dzień 5 stycznia 2022 roku. Wtedy wszystkie projekty zostaną wyłączone i skasowane. Do tego czasu deweloperzy tych istniejących nadal mogą wysyłać aktualizacje OTA oraz tworzyć obrazy. Jednak za nieco ponad rok i to nie będzie już możliwe, z czym po prostu trzeba się tylko pogodzić.

Przeczytaj także: Najlepsze wskazówki dla komunikatora WhatsApp

źródło

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij