Udostępnij
Tweetnij

Google gwarantuje dla Pixeli 2 już tylko jedną aktualizację

Pixel 2 i Pixel 2 XL to smartfony Google z 2017 roku. Wsparcie dla nich dobiega końca. Dziś Google gwarantuje już tylko jedną aktualizację.

Google Pixel 2 i Pixel 2 XL to smartfony, które zadebiutowały w jesienią 2017 roku. Spotkały się z ciepłym przyjęciem. Zwłaszcza wśród androidowych geeków, którzy preferowali czyste oprogramowanie, a nie z nakładkami stosowanymi najczęściej przez partnerów OEM. Okazuje się, że wsparcie dla tych telefonów dobiega końca. Obecnie mają gwarancję już tylko jednej aktualizacji.

wsparcie dla Google Pixel 2 XL do kiedy aktualizacje

Google Pixel 2 obecnie objęty jest ostatnim rokiem wsparcia, czyli trzecim, gdzie producent nie zapewnia aktualizacji do kolejnej wersji Androida (tutaj 11, który to jednak dostał) i udostępnia jedynie cyklicznie poprawki bezpieczeństwa. Jednak i te w tym miesiącu teoretycznie dla tych modeli mogą zostać wydawane. Tak wygląda z informacji umieszczonych na stronach pomocy producenta.

wsparcie dla Google Pixel 2 XL do kiedy aktualizacje

Google Pixel 2 (XL) może jeszcze dostawać aktualizacje bezpieczenstwa

Pamiętajmy, że informacje na stronach wsparcia Google dotyczą tylko gwarancji dostępności łatek. W rzeczywistości oba smartfony jeszcze przez jakiś czas mogą dostawać aktualizacje bezpieczeństwa. Z pewnością nie potrwa to długo. Jednak ta październikowa wcale nie musi być ostatnia, co warto mieć na uwadze.

Przeczytaj także: Najlepsze wskazówki dla mobilnego Chrome

źródło

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij