Udostępnij
Tweetnij

Xiaomi wprowadza na smartfony funkcję mierzenia pulsu

MIUI 12 dostaje nową funkcję i jest nią mierzenie pulsu. Nowość jest w aktualizacji Mi Health. W ten sposób aparat telefonu z MIUI 12 staje się pulsometrem.

MIUI 12 sukcesywnie trafia na kolejne telefony i lista tych kompatybilnych zawiera już ponad 40 modeli. W międzyczasie Xiaomi przygotowało nową wersję aplikacji Mi Health. Aktualizacja wprowadza ciekawą funkcję, którą jest mierzenie pulsu z wykorzystaniem aparatów montowanych w telefonach. Jak to działa?

Nowa funkcja z aktualizacji Mi Health z MIUI 12 nie jest w zasadzie żadną innowacją. W Sklepie Play znajdziecie różne aplikacje mającą taką funkcjonalność. Mierzenie pulsu odbywa się tutaj poprzez przyłożenie palca na obiektywie kamery. Trzeba go pozostawić przez około 15-20 sekund, bo tyle trwa proces. W momencie zapełnienia się koła można uzyskać wynik i ten następnie zapisać. W międzyczasie na ekranie telefonu wyświetlana jest animacja. Możecie to zobaczyć na poniższych zrzutach ekranowych.

aktualizacja MIUI 12 mierzenie pulsu jak smartfonem Xiaomi aktualizacja MIUI 12 mierzenie pulsu jak smartfonem Xiaomi aktualizacja MIUI 12 mierzenie pulsu jak smartfonem Xiaomi aktualizacja MIUI 12 mierzenie pulsu jak smartfonem Xiaomi aktualizacja MIUI 12 mierzenie pulsu jak smartfonem Xiaomi aktualizacja MIUI 12 mierzenie pulsu jak smartfonem Xiaomi aktualizacja MIUI 12 mierzenie pulsu jak smartfonem Xiaomi aktualizacja MIUI 12 mierzenie pulsu jak smartfonem Xiaomi

Mierzenie pulsu na smartfonach z MIUI 12 w aktualizacji Mi Health 2.7.4

Wspomniana funkcja pojawia się w aktualizacji Mi Health z numerkiem 2.7.4. Aplikacja to została dodana przez Xiaomi w poprzedniej wersji nakładki. Jednak wraz z uaktualnieniem MIUI 12 wprowadzono w niej nowe opcje. Wśród nich są śledzenie snu czy treningi. Najnowsza wersja dodaje również mierzenie pulsu.

Przeczytaj także: 8 wskazówek dla komunikatora Messenger

źródło

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij