Udostępnij
Tweetnij

Xiaomi Mi 10 Ultra wraz z betą MIUI 12 otrzymuje funkcję Device Control

MIUI 12 beta w wersji dla Xiaomi Mi 10 Ultra dostaje nową funkcję. To Device Control, które działa na podobnej zasadzie, co Twój telefon z systemu Windows 10. Dzięki temu można połączyć smartfona z komputerem i następnie korzystać z dodatkowych funkcji. To rozwiązanie z MIUI 12 beta działa tylko z Xiaomi Mi 10 Ultra.

MIUI 12 beta to poglądowa nakładka Chińczyków, która w stabilnej wersji sukcesywnie trafia na kolejne telefony. Teraz dowiadujemy się, że w testowym wydaniu dla smartfona Xiaomi Mi 10 Ultra, który niedawno debiutował, pojawiła się bardzo ciekawa funkcja. Nazywa się ona Device Control i jej działanie jest bardzo zbliżone do Twojego telefonu z systemu Windows 10.

Dzięki Device Control właściciele Xiaomi Mi 10 Ultra z MIUI 12 beta mogą uzyskać dostęp do ciekawych funkcji. Są nimi możliwość szybkiego przenoszenia plików pomiędzy urządzeniami z użyciem opcji przeciągnij i upuść czy też otwieranie wielu okien. W ten sposób na komputerze można także edytować wybrane pliki przechowane na telefonie. Można to zrobić z Galerią i Eksploratorem plików.

MIUI 12 beta Device Control dla Xiaomi Mi 10 Ultra MIUI 12 beta Device Control dla Xiaomi Mi 10 Ultra MIUI 12 beta Device Control dla Xiaomi Mi 10 Ultra

Device Control z MIUI 12 beta tylko dla Xiaomi Mi 10 Ultra

Niestety, opcja Device Control z MIUI 12 beta wydaje się być na razie zgodna tylko z jednym smartfonem. Jest nim właśnie Xiaomi Mi 10 Ultra, czyli ostatni flagowiec Chińczyków. Jakby tego było mało, to jeszcze wymagany jest konkretny laptop. To Mi Notebook Pro 15 z 2020 roku. Oczywiście, z czasem spodziewajmy się, że rozwiązanie zostanie udostępnione także właścicielom innych sprzętów. Nie wiadomo, kiedy to jednak może nastąpić.

Przeczytaj także: 8 wskazówek do komunikatora Messenger

źródło

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij