Udostępnij
Tweetnij

Nowe Pixele dostrzeżone w dokumentacji Google

Pixel 6 i składany Google Pixel to smartfony firmy, które zobaczymy dopiero w 2021 roku. Prace nad nimi jednak już przebiegają i pierwsze informacje udało się dostrzec w dokumentacji poświęconej buildom Androida na konkretne modele. Tam znaleziono nazwy raven, oriole i passport. Te ostatni ma dostać składany ekran.

Google Pixel 6 i składany Google Pixel to smartfony, których prędko nie zobaczymy. Telefony te producent szykuje dopiero z myślą o 2021 roku. W tym zobaczymy modele 5 i 4a 5G. Jednak te kolejne są już na jakimś etapie prac. Z pewności firma już o nich myśli, bo udało się je dostrzec w pewnej dokumentacji, do której wgląd uzyskał serwis źródłowy.

Tam znaleziono trzy nazwy kodowe, które powiązane są z planami na przyszły rok. To raven, oriole i passport. Najciekawszy jest ten ostatni. Tutaj istnieją jasne przesłanki ku temu, że będzie to smartfon mający składany ekran. Wynika to z faktu, że w dokumentacji pojawia się fraza foldable. Tym bardziej, że gigant wykazuje zainteresowanie tymi rozwiązaniami już od dłuższego czasu.

składany Google Pixel 6 plotki przecieki wycieki kiedy premiera

Składany Google Pixel i Pixel 6 w Q4 2021 roku

Wszystkie trzy smartfony mają oznaczenie Q4 2021, a więc są planowane z myślą o ostatnim kwartale przyszłego roku. To oznacza, że dwa z nich muszą być modelami 6 oraz 6 XL. Inaczej być nie może. Jest zbyt wcześnie, aby można było poznać jakieś szczegóły o specyfikacji. Na to przyjdzie dopiero czas.

Przeczytaj także: Najlepsze wskazówki do mobilnego Chrome

źródło

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij