Udostępnij
Tweetnij

Xiaomi skopiuje do nakładki MIUI 12 jedną z ciekawszych nowości z iOS 14

MIUI 12 zapożyczy z iOS 14 beta jedną z ciekawszych nowości. To podwójne stuknięcie w tył obudowy, które najpewniej spodobało się Xiaomi. W ten sposób iPhone może wykonać jakąś akcję. Plany chińskiego giganta ujawnia kod źródłowy MIUI 12, ale na razie nie wiadomo, kiedy zostanie wprowadzona taka opcja.

MIUI 12 trafia sukcesywnie na kolejne telefony, a tymczasem wygląda na to, że Xiaomi planuje skopiować do własnej nakładki jedną z najciekawszych nowości z iOS 14 beta. To podwójne stuknięcie (jest też potrójne), któremu można przypisać jakąś akcję na nowszych iPhone’ach (od modelu X z wyłączeniem nowego SE). Plany firmy ujawnia kod źródłowy oprogramowania. Jak to działa?

Na iPhone’ach z zainstalowanym iOS 14 beta wystarczy tylko w ustawieniach dostępności wybrać jedną z dostępnych akcji dla stuknięcia. W przypadku urządzeń Xiaomi z nakładką MIUI 12 będzie podobnie. Tutaj również można będzie wskazać różne czynności dla podwójnego i potrójnego stuknięcia. Jednak sam wybór opcji jest dużo mniejszy. Można wybrać uruchomienie aparatu lub centrum sterowania, wykonanie zrzutu ekranowego czy programowe schowanie notcha.

Aktualizacja MIUI 12 Xiaomi podwójne stuknięcie w tył obudowy iOS 14 beta

Xiaomi udostępni podwójne stuknięcie z iOS 14 beta wraz z aktualizacją MIUI 12

Na razie nie wiadomo, kiedy taka nowość pojawi się w MIUI 12, ale domyślamy się, że nastąpi to wraz z wydaniem jakiejś aktualizacji. Być może nowość trafi do nakładki z numerkiem 12.1, która jest w przygotowaniu. Obecnie wiadomo tylko tyle, że Xiaomi implementuje funkcję. Ujawnia nam to wersja beta oprogramowania, gdzie to znaleziono. Na razie trzeba czekać.

Przeczytaj także: Najlepsze wskazówki do mobilnego Chrome

źródło

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij