Udostępnij
Tweetnij

Android 11 dla Wear OS. Google potwierdza przejście na nową wersję

Android 11 zostanie przeniesiony na potrzeby Wear OS, co Google potwierdziło w trakcie sesji AMA. Obecnie platforma dla wearables bazuje na Androidzie 9 Pie. Dziesiąta wersja została pominięta, ale plany z najnowszą są i obecnie prowadzone są prace mające na celu dalszy rozwój Wear OS i dostęp do nowych API.

Wear OS to platforma dla wearables, z której Google cały czas nie rezygnuje. Wiemy, że obecnie bazuje ona na Androidzie 9 Pie i do aktualnej nie została zaktualizowana. Są jednak plany związane z dostosowaniem oprogramowania z systemem Android 11. Ten obecnie znajduje się na etapie beta testów.

Informacje przekazali pracownicy Google w trakcie sesji AMA, która odbyła się w serwisie Reddit. Tam przekazano, że plany uaktualnienia Wear OS do systemu Android 11 rzeczywiście są. Wtedy zostaną wprowadzone do platformy nowe interfejsy API. Dzięki temu zyska ona nowe możliwości i  deweloperzy aplikacji dostaną więcej opcji.

Google Wear OS Android 11 wearables smartwatche

Wear OS z systemem Android 11, ale nie wiadomo, kiedy to nastąpi

Google już prowadzi jakieś prace związane z przeniesieniem Androida 11 na potrzeby Wear OS. Wiemy, że firma wiąże nadzieje z tą platformą dla wearables. Nie wiemy, kiedy jednak można się spodziewać nowości. Obecnie gigant cały czas jest w trakcie przejmowania Fitbita, co też wiąże się z planami w tym segmencie urządzeń.

Przeczytaj także: Najlepsze wskazówki dla mobilnego Chrome

źródło

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij