Udostępnij
Tweetnij

Xiaomi przygotowuje funkcję podobną do Top Shot z modeli Google Pixel

AI Shutter to nowa funkcja z MIUI 12, nad którą pracuje Xiaomi. Będzie ona działała na podobne zasadzie, co Top Shot ze smartfonów Google Pixel. SI będzie odpowiadało za wybranie najlepszego momentu w trakcie naciśnięcia spustu migawki. Rozwiązania spodziewajmy się w jednej z przyszłych aktualizacji MIUI 12.

AI Shutter to nowe rozwiązanie, nad którym pracuje Xiaomi. Nowości doszukano się w kodzie chińskiej wersji MIUI 12 Beta. Dokładnie w aplikacji kamery. Wygląda na to, że firma chce stworzyć własną odpowiedź na funkcję Top Shot, którą znamy z telefonów Google Pixel. Jak to ma dokładnie działać?

Top Shot z modeli Google Pixel działa tak, że wykonywana jest szybka seria zdjęć. Następnie SI bazujące na uczeniu maszynowym stara się wybrać najlepsze ujęcie. Z zapisków znalezionych w MIUI 12 wynika, że AI Shutter ma działać na podobnej zasadzie. Na razie nie wiadomo, kiedy Xiaomi wprowadzi taką funkcję.

AI Shutter MIUI 12 Xiaomi Top Shot Google Pixel

Xiaomi udostępni AI Shutter wraz z przyszłą aktualizacją MIUI 12

Spodziewajmy się, że funkcja AI Shutter zostanie udostępniona wraz z jedną z przyszłych aktualizacji nakładki MIUI 12. Na razie nie wiemy, na jakim etapie prac znajduje się Xiaomi. Ponadto nie wiadomo, które z modeli smartfonów otrzymają dostęp do takiej funkcji. To wszystko na razie pozostaje niewiadomą.

Przeczytaj także: Najlepsze wskazówki dla komunikatora WhatsApp

źródło: XDA-Developers

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij