Udostępnij
Tweetnij

Android Market ciągle dostępny w Google Play. Opis ma sprzed lat

Android Market to prekursor Google Play, które znamy dziś. Pierwszy sklep z aplikacjami debiutował lata temu i z czasem stał się tym, z czego korzystamy obecnie. Co jednak ciekawe, Android Market zdaje się mieć dobrze. Aplikacja ciągle dostępna jest z poziomu sklepu, ale jej opis pozostaje nietknięty od blisko dekady.

Android Market debiutował w 2008 roku. Był to pierwszy sklep z aplikacjami na urządzeniach z zielonym robotem i z czasem został zastąpiony przez Google Play, który znamy dziś. Ostatnie wydanie poprzedniej wersji pochodzi z 2012 roku i ma wersję z numerkiem 1.1.0. Co ciekawe, w sklepie jest ciągle dostępne. 

Tak, Android Market nadal dostępny jest w Google Play. Istnieje tam jednak w niezmienionej formie od ośmiu lat. W tym czasie gigant z Mountain View nie zmienił nawet opisu i ten widzicie poniżej. 

Android Market w Sklep Google Play aplikacje

Android Market, zoptymalizowany pod kątem tabletów oraz systemu Android 3.0 (Honeycomb), umożliwia proste i szybkie wyszukiwanie ciekawych aplikacji, gier oraz widżetów. Wyszukuj i przeglądaj ponad 150 000 skatalogowanych aplikacji i gier – wszystkie dostępne do pobrania. Dostosuj Androida do swoich potrzeb! Czytaj opinie użytkowników na temat aplikacji, dodawaj swoje, wyświetlaj pobrane oraz zainstalowane aplikacje i zarządzaj nimi.

  • Ponad 150 000 aplikacji i gier
  • Aplikacje płatne i bezpłatne
  • Opinie użytkowników i oceny aplikacji
  • Wyświetlanie aplikacji oraz pobranych plików gier i zarządzanie nimi

Android Market w Google Play na tablety z Androidem 3.x (Honeycomb)

Android Market nie zniknął z Google Play, bo działa na starszych urządzeniach, które miały system Honeycomb. To oprogramowanie, które zoptymalizowano pod kątem większych ekranów od tych montowanych w smartfonach. Swego czasu był boom na tego typu urządzenia. W ramach ciekawostki warto dodać, że w sklepie jest obecnie blisko 3 mln aplikacji. Jeszcze osiem lat temu było ich około 150 tysięcy.

Przeczytaj także: Najlepsze wskazówki dla komunikatora WhatsApp

źródło: AndroidPolice

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij