Udostępnij
Tweetnij

Oppo prezentuje aktualizację nakładki ColorOS 7.2

ColorOS 7.2 to nowa aktualizacja nakładki Oppo oparte na systemie Android 10. Zapowiedziano ją wraz ze smartfonami Reno 4. Firma ujawniła już nowości i wiemy, co nowego wprowadza oprogramowanie. Niestety, Oppo nie udostępniło harmonogramu ColorOS 7.2 i nie wiemy, na jakie telefony trafi aktualizacja.

ColorOS 7.2 to nakładka bazująca na systemie Android 10, którą Oppo zaprezentowało ze smartfonami Reno 4. Nowe telefony pracują już pod kontrolą tego oprogramowania i jest to już kolejna aktualizacja po wersji z numerkiem 7.1. Zobaczmy więc, co nowego wprowadza software. Wykaz nowości znajdziecie poniżej.

Aktualizacja Oppo ColorOS 7.2 – wykaz nowości

ColorOS 7.2 wprowadza super sceny nocne dla filmów. Bazują one na specjalnych algorytmach Oppo, które odpowiadają za dostosowywanie nagrywania pod kątem panujących warunków świetlnych. W ten sposób jasność wideo może zostać zwiększona do 74 proc. W przypadku przejrzystości jest to do 34 proc. Dodano też tryb filmowy, który umożliwia rejestrowanie obrazu w proporcjach 21:9.

aktualizacja ColorOS 7.2 nakładka Oppo na Android 10 opinie co nowego nowości aktualizacja ColorOS 7.2 nakładka Oppo na Android 10 opinie co nowego nowości

Oppo chwali się także, że wśród nowości jest nowy tryb oszczędzania energii, który pozwoli na wydłużenie czasu pracy w momencie, gdy bateria będzie bliska rozładowania. Według Oppo w ten sposób przy 5 proc. naładowania akumulatora będzie można korzystać z WeChat nawet do 1,5 h. Udoskonalono także algorytmy odpowiedzialne za uruchamianie aplikacji, co bazuje na czynnościach wykonywanych przez użytkowników.

aktualizacja ColorOS 7.2 nakładka Oppo na Android 10 opinie co nowego nowości aktualizacja ColorOS 7.2 nakładka Oppo na Android 10 opinie co nowego nowości aktualizacja ColorOS 7.2 nakładka Oppo na Android 10 opinie co nowego nowości

Niestety, harmonogram wydawniczy ColorOS 7.2 nie jest znany. Nakładka ta znajduje się już na smartfonach Reno 4. Jednak Oppo nie ujawniło informacji związanych z udostępnieniem jej dla starszych modeli. Nie wiadomo więc, jak ta kwestia będzie wyglądać.

Przeczytaj także: Najlepsze triki i funkcje WhatsApp

źródło: Weibo

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij