Udostępnij
Tweetnij

Android 11 beta – tak prezentuje się nowe menu wywoływane włącznikiem

Android 11 beta jest już blisko i będzie to niemal finalna wersja nowej platformy Google. W oprogramowaniu pojawi się nowe menu, które można będzie wywołać przyciskiem zasilania. Wciśnięty włącznik da dostęp do pewnych opcji. Teraz mamy okazję zobaczyć, jak to menu z Androida 11 będzie ostatecznie wyglądać.

Android 11 beta to system operacyjny Google, na który trochę jeszcze poczekamy. Początkowo premiera planowana była na 3 czerwca. Dziś już wiemy, że nic takiego się nie wydarzy i firma odwołała najbliższy event. Nowej daty na razie nie ma. Jednak w tej wersji powinniśmy zobaczyć nowe menu dla kart. Będzie je wywoływać włącznik telefonu.

Google już wcześniej postanowiło dodać pewne opcje, które wywołuje włącznik telefonów. Pojawi się nowe menu dla kart i dzięki dokumentacji mamy okazję zobaczyć, jak to wygląda. Funkcja ta była przygotowywana od jakiegoś czasu. Teraz możemy rzucić okiem na finalny design rozwiązania. Widzicie je na poniższym zrzucie ekranowym.

Android 11 beta menu włączmik

Tak wygląda menu w systemie Android 11 beta, które wywoła włącznik telefonu

U góry znajdują się opcje z zakresu zasilania, blokady ekranu czy pomocy. Natomiast niżej pojawia się wspomniane menu dla kart. Będzie ono przewijane w prawo lub lewo. Jeszcze niżej umieszczono szybkie kontrolki, które pozwalają sterować urządzeniami dla domu inteligentnego. Tak to powinno wyglądać w systemie Android 11 beta, jak i finalnej wersji oprogramowania, której spodziewamy się w trzecim kwartale roku.

Przeczytaj także: WhatsApp – triki i funkcje, które warto znać

źródło

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij