Udostępnij
Tweetnij

Aplikacja Wear OS od Google dostaje nową nazwę

Wear OS to platforma Google dla urządzeń naręcznych, która wyewoluowała z systemu Android Wear. Tymczasem w Sklepie Play dostrzeżono nową nazwę dla aplikacji. To Wear OS by Google Smartwatch. Pojawia się więc nowy branding. Czy to jednak jest równoznaczne z tym, że gigant rzeczywiście szykuje własny zegarek?

Wear OS by Google Smartwatch (wcześniej Android Wear. Taką nazwę dostrzeżono w Sklepie Play, choć musiała ona być dostępna tylko przez jakiś czas lub też nie została zmieniona w polskim sklepie. Obecnie w zlokalizowanym ta aplikacja ma starszą nazwę. Dostrzegł ją jeden z użytkowników serwisu Reddit. W jakim celu ten nowy branding?

Dobre pytanie, które to jednak na razie pozostaje bez odpowiedzi. Sama nazwa Wear OS by Google Smartwatch to tylko nazwa i obecnie nic ponadto. Co prawda, w serwisie Reddit padły podejrzenia, że może to być związane z zegarkiem, który szykuje gigant. Jednak łączenie tego z samą, zmienioną nazwą raczej nie ma odniesienia. W rzeczywistości może to mieć też jakieś powiązania z SEO, choć to też na razie nie jest jasne.

Google smartwatch Wear OS Android Wear

Wear OS by Google Smartwatch to branding dla aplikacji, ale zegarek może być blisko

Jak dobrze wiemy, Google przejęło firmę Fitbit i potem przekazało, że Wear OS czeka dalszy rozwój. Domyślamy się, że zegarek firmy powstaje i wykupienie Fitbita w tym pomoże. Nie wiadomo, kiedy jednak mamy się go spodziewać. Sprzęt owiany jest na razie tajemnicą, ale nie można wykluczyć, że jego premiera odbędzie się jeszcze w tym roku.

Przeczytaj także: Messenger – triki i funkcje, które warto znać

źródło

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij