Udostępnij
Tweetnij

Samsung potwierdza, że jego nowe telewizory QLED 4K mają HDMI 2.1

Samsung przekazał, że jego telewizory QLED 4K na 2020 rok również mają HDMI 2.1. Takie złącze potwierdzono wcześniej dla serii z ekranami 8K. Teraz dowiadujemy się, że sytuacja wygląda podobnie w przypadku tańszych Smart TV z wyświetlaczami 4K. Dotyczy to m.in. modeli Q60T, Q70T, Q80T, Q90T oraz Q95T.

Samsung wprowadził w 2020 roku do oferty różne telewizory. W tym nowe modele QLED z wyświetlaczami 4K i 8K. Już wcześniej potwierdzono, że w tych drugich znajdują się złącza HDMI 2.1. Teraz dowiadujemy się, że sytuacja wygląda podobnie w przypadku tańszych Smart TV wyświetlających obraz w niższej jakości. 

Samsung oficjalnie potwierdził, że jego telewizory QLED 4K na 2020 rok mają złącza HDMI 2.1. Dotyczy to m.in. modeli Q60T, Q70T, Q80T, Q90T oraz Q95T. To otwiera ciekawe możliwości, w tym w grach komputerowych. Mogą one być wyświetlane w takiej jakości przy 120 klatkach na sekundę dzięki Fixed Rate Link. Trzeba jednak mieć na uwadze, że dotyczy to tylko jednego z interfejsów.

telewizory 2020 Samsung QLED 4K złącze HDM 2.1

Telewizory Samsung QLED 4K mają tylko po jednym złącze HDMI 2.1

Nowe telewizory marki Samsung z serii QLED 4K mają łącznie po cztery złącza HDMI. Jednak tylko jedno z nich jest w wersji 2.1. Pozostałe wspierają starszy standard, co warto mieć na uwadze. Tego odpowiedniego należy szukać na telewizorze lub w instrukcji.

Przeczytaj także: Najlepsze darmowe aplikacje do retuszu zdjęć

źródło

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij