Udostępnij
Tweetnij

Lu Weibing: smartfony Redmi mogą dostać obudowy bardziej odporne na wodę

Lu Weibing, CEO Redmi postanowił zabrać głos w sprawie standardu IP68. Jak dobrze wiemy, obecne smartfony submarki nie mają obudowy zgodnych z tym rozwiązaniem. Ostatni flagowiec, czyli Redmi K30 Pro spełnia tylko założenia normy IP53. Jednak Lu Weibing przekazał, że w przyszłości rozważane jest sięgnięcie po IP68.

Redmi K30 Pro jest ostatnim flagowcem submarki Xiaomi. Jak dobrze wiemy, spełnia on wymagania normy IP53, a więc jest odporny na zachlapania. Co jednak ze standardem IP68. Tutaj głos postanowił zabrać CEO submarki, Lu Weibing, co zrobił na łamach chińskiego serwisu społecznościowego Weibo.

Redmi K30 Pro z obudową z normą IP53 nie nadaje się do aktywności pod wodą. Lu Weibing na Weibo wyjaśnił, że jest to jednak wystarczająca ochrona przed wodą, gdy telefon nie jest zanurzony. Dodał, że IP68 nie jest potrzebne. Tutaj doszło do reakcji fanów submarki, którzy to mają odmienne zdanie w tej kwestii. CEO firmy postanowił więc odpowiedzieć.

Lu Weibing smartfony Redmi obudowy IP68 Xiaomi

Lu Weibing rozważa obudowy z IP68 dla smartfonów Redmi

Lu Weibing wyjaśnił, że skoro tylu fanów marki rzeczywiście chce, aby obudowy były zgodne ze standardem IP68, to rozważy takie rozwiązanie. Na razie to jednak nic pewnego. Trzeba też mieć na uwadze, że może to nieco wpłynąć na wzrost cen smartfonów Redmi. Nie będzie on jednak jakiś duży.

Na razie nie wiadomo, na co zdecyduje się firma. Jeśli IP68 się pojawi, to najpierw w jakimś flagowcu Redmi. Kto wie, a może wraz z modelem K40? O tym przekonamy się dopiero z czasem.

Przeczytaj także: Messenger – triki i  funkcje, które warto znać

źródło: ITHome

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij