Udostępnij
Tweetnij

Huawei P40 ma otrzymać autorskie rozwiązanie Wi-Fi 6

P40 Pro i Huawei P40 to smartfony, których premiera odbędzie się za kilka tygodni. Tymczasem dowiadujemy się, że otrzymają one Wi-Fi 6 Plus i będzie to autorskie rozwiązanie. Wygląda na to, że zwykłe Wi-Fi 802.11ax dla Huawei to za mało. Mają też pojawić się specjalne routery, które zaoferują obsługę tej technologii.

Huawei P40 Pro i tańszy flagowiec są coraz bliżej i nawet dostrzeżono je już na stronie TENAA. Teraz dowiadujemy się, że producent zamierza zaimplementować wsparcie dla rozwiązania, które nazwano Wi-Fi 6 Plus. To oznacza, że nie będą to tylko zwykłe moduły zgodne ze standardem 802.11ax, a coś ekstra.

Wraz z Huawei P40 Pro i pozostałymi modelami w ofercie Chińczyków pojawią się także specjalne routery. Wynika t z faktu, że Wi-Fi 6 Plus jest jakimś autorskim rozwiązaniem firmy i te istniejące po prostu takiej technologii nie obsługują. Potrzeba więc stworzenia własnych. Po to, aby można było w ogóle z tego korzystać.

Huawei P40 Pro PE Premium edition plotki przecieki wycieki specyfikacja dane techniczne kiedy premiera rendery aparat Wi-Fi 6 Plus

Wi-Fi 6 Plus dla Huawei P40 Pro na razie tajemnicze

Nie wiadomo na razie, czym dokładnie różni się wspomniane Wi-Fi 6 Plus od standardu 802.11ax. Huawei zapewne w jakiś stopniu rozszerzyło jego możliwości. Nie wiadomo jednak, co tak naprawdę zmodyfikowano. To informacje, które powinniśmy poznać z czasem. Tymczasem modele P40 są w ogniu przecieków.

Wiemy, że Huawei P40 Pro w jednej z wersji ma dostać unikalny ekran. Następnie mamy rendery, na których mogliśmy oglądać smartfona. Spodziewajmy się także konkretnego aparatu fotograficznego. Premiera już za kilka tygodni i wtedy poznamy wszystkie szczegóły.

Przeczytaj także: Messenger –  triki i funkcje, które warto znać

źródło: CNBeta

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij