Udostępnij
Tweetnij

Huawei Mate 10 zostanie pozbawiony aktualizacji

EMUI 10 Stable ma trafić na Huawei Mate 10, czyli nie najmłodszego flagowca. Jednak producent i tak przestanie udostępniać dla tego modelu comiesięczne aktualizacje. Ponadto Android 10 z EMUI 10 będzie ostatnim uaktualnieniem dla Huawei Mate 10. Użytkownicy tych modeli na więcej nie powinni już liczyć.

EMUI 10 Stable z systemem Android 10 dla Huawei Mate 10 zostało udostępnione już w Chinach. Wiemy, że uaktualnienie powinno pojawić się także w innych regionach. Na razie jednak czekamy, a tymczasem dowiadujemy się, że smartfon zostaje pozbawiony wsparcia i aktualizacje udostępniane co miesiąc na ten model trafiać nie będą. Co kwartał też nie.

Co jednak ciekawe, najrtańszy Huawei Mate 10 Lite znajduje się na liście tych modeli, które dostają aktualizacje co kwartał. Jednak prawda jest taka, że koniec tego konkretnego smartfona też jest już blisko. Urządzenie wkrótce zostanie pewnie całkowicie uśmiercone.

aktualizacje EMUI 10 Stable Android 10 dla Huawei Mate 10 kiedy

Huawei Mate 10 dostanie EMUI 10 Stable, ale kolejne aktualizacje już nie

Domyślamy się, że Huawei Mate 10 dostanie EMUI 10 Stable globalnie w tej połowie roku. Jednak potem nie dostanie już pewnie żadnych aktualizacji oprogramowania. Ewentualnie jakąś pomniejszą. Nie ukrywajmy, ale to smartfon z 2017 roku. Jest już wspierany ponad trzy lata, co jest w świecie Androida naprawdę długim okresem. Niedługo jednak zostanie definitywnie porzucony, co warto mieć na uwadze. Użytkownicy nie powinni w żadnym wypadku liczyć na dostępność aktualizacji do EMUI 11 z Androidem 11, która jest już pewnie na jakimś wczesnym etapie przygotowań. Oficjalna zapowiedź powinna odbyć się latem.

Przeczytaj także: Messenger – triki i funkcje, które warto znać

źródło

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij