Udostępnij
Tweetnij

EMUI 10 trafi na średniaka Huawei z 2019 roku. Pomogła petycja użytkowników

EMUI 10 i Android 10 początkowo nie miały trafić na model Huawei Y9 2019. Jednak jego użytkownicy zgłosili petycję do producenta, którą podpisało sporo osób. Producent więc się ugiął i zapowiedział, żer EMUI 10 na Huawei Y9 2019 jednak trafi. Nie wiadomo, kiedy jednak to nastąpi. Pewnie dopiero za jakiś czas.

EMUI 10 i Android 10 trafiają na kolejne modele telefonów. Wiemy jednak, że Huawei Y9 2019 miał jej zostać pozbawiony. Smartfon znalazł się na liście tych, które aktualizacji nie dostaną. Producent w kwestii tego konkretnego urządzenia zmienił jednak zdanie. Jednak nie byłoby to możliwe, gdyby nie prośba użytkowników.

EMUI 10 i Android 10 dla Huawei Y9 2019 dzięki petycji

Użytkownicy Huawei Y9 2019 byli mocno niezadowoleni z faktu, że ich roczny telefon został pozbawiony aktualizacji do systemu Android 10. Złożyli więc petycję do producenta z prośbą o EMUI 10. Ta została podpisana przez sporo osób i to sprawiło, że firma się ugięła. Przekazano, że uaktualnienie zostanie udostępnione.

aktualizacja EMUI 10 dla Huawei Y9 2019 Android 10 kiedy

Wcześniej producent twierdził, że Android 10 z EMUI 10 nie trafi na Huawei Y9 2019 z powodu ograniczeń sprzętowych. Twierdzono, że oprogramowanie wymaga mocniejszej specyfikacji technicznej, aby mogło działać bez ograniczeń. Przykład tego modelu pokazuje jednak, że się da, co z pewnością cieszy. Kto wie, czy nie spowoduje to petycji wśród użytkowników innych modeli, które pozbawiono dostępu do najnowszej wersji.

Przeczytaj także: Messenger – triki i funkcje, które warto znać

źródło: Twitter

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij