Udostępnij
Tweetnij

EMUI 10 trafia na smartfona Huawei P30 Lite

EMUI 10 Stable i Android 10 trafia na kolejnego średniaka i jest nim Huawei P30 Lite. Aktualizacja jest już udostępniana i nastąpiło to po zapowiedzi indyjskiego działu firmy. Uaktualnienie do EMUI 10 Stable dla modelu Huawei P30 Lite waży niespełna 4 GB. Wprowadza firmware oznaczony ciągiem liczb 10.0.0.159.

EMUI 10 Stable oparte na systemie Android 10 trafia na kolejne modele telefonów. Teraz aktualizacja zaczęła się pojawiać na Huawei P30 Lite. Nastąpiło to zgodnie z terminarzem ogłoszonym przez indyjski oddział firmy. Niedawno zapowiedział on, że uaktualnienie dla tego konkretnego modelu zostanie udostępnione w trzecim tygodniu stycznia. Tak też się stało.

EMUI 10 Stable i Android 10 dla Huawei P30 Lite waży niecałe 4 GB

Aktualizacja oprogramowania dla modelu Huawei P30 Lite dystrybuowana drogą OTA ma wagę w postaci 3,93 GB. Duży rozmiar uaktualnienia nie powinien w tym przypadku dziwić. Wszak wnosi ono system Android 10, a więc dużą aktualizację platformy Google, na której Chińczycy oparli własną nakładkę EMUI 10 Stable. Nowy firmware oznaczony jest ciągiem znaków 10.0.0.159 (C636E3R2P1).

Aktualizacja Huawei P30 Lite EMUI 10 Stable z Android 10 opinie jak pobrać zaintalować

Na EMUI 10 Stable i Androida 10 w rzeczywistości czeka jeszcze mnóstwo użytkowników telefonów Huawei i Honor. Ostatnio w Polsce aktualizacja zaczęła pojawiać się na modelu Mate 20 Pro. Jednak niedawno firma poinformowała, że wstrzymuje dostępność oprogramowania dla tej linii telefonów. Doszukano się pewnych błędów i firmware trzeba po prostu poprawić. Poza tym pamiętajcie, że zawsze możecie próbować uzyskać uaktualnienie poprzez aplikację HiCare. Tam nierzadko nowy software lubi pojawiać się szybciej.

Przeczytaj także: Asystent Google dostanie nowe funkcje

źródło: PRNA

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij