Udostępnij
Tweetnij

Smartfony Xiaomi i Oppo z nowym sposobem na wymianę plików

MIUI 11 oraz ColorOS 7, który obecnie znajduje się w fazie beta, wprowadzają ciekawą nowość. To nowa wymiana plików, którą Xiaomi, Oppo i Vivo zapowiedzieli kilka miesięcy temu. Teraz funkcję aktywowano. Jednak na razie działa ona tylko na telefonach z MIUI 11 oraz tych modelach Oppo, które dostały betę ColorOS 7.

MIUI 11 oraz ColorOS 7 już obsługują nową funkcję, która powstała we współpracy firm Xiaomi, Oppo oraz Vivo. Chodzi o nowy sposób na przesyłanie danych pomiędzy telefonami różnych marek. Wymiana plików jeszcze nigdy nie była tak prosta. Rozwiązanie zostało aktywowane, ale nie będzie mógł z niego skorzystać każdy.

Nowa wymiana plików na razie tylko w ColorOS 7 i MIUI 11

Nowa wymiana plików działa tylko na tych telefonach, które dostały aktualizację do MIUI 11. Jednak nie na wszystkich. Nakładka musi bazować na Androidzie Pie lub 10. W przypadku Oreo i wcześniejszych wersji systemu nie jest ona obsługiwana. W przypadku ColorOS 7 Oppo sytuacja komplikuje się jeszcze bardziej. Wynika to z faktu, że to oprogramowanie znajduje się na etapie beta testów i poglądową wersję otrzymało niewiele modeli smartfonów. Wśród nich są Reno 2, Reno 10X Zoom i F11 Pro. Vivo planuje udostępnić funkcję na swoje modele dopiero od lutego.

Xiaomi Oppo Vivo nowa wymiana plików MIUI 11 ColorOS 7 Xiaomi Oppo Vivo nowa wymiana plików MIUI 11 ColorOS 7 Xiaomi Oppo Vivo nowa wymiana plików MIUI 11 ColorOS 7 Xiaomi Oppo Vivo nowa wymiana plików MIUI 11 ColorOS 7

Na telefonach Xiaomi z MIUI 11 dostęp oferowany jest poprzez Mi Share. Natomiast Oppo w becie ColorOS 7 dostęp daje poprzez Oppo Share. W ten sposób można przesyłać dane w bardzo różnych formatach. Taka wymiana plików odbywa się bez konieczności nawiązywania połączenia z internetem i prędkość ma tu sięgać 20 MB/s. Funkcja opiera się na Wi-Fi Direct.

Przeczytaj także: Google Play dostaje praktyczne opcje w ustawieniach

źródło: Twitter

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij