Udostępnij
Tweetnij

Android 11 R wprowadzi udoskonalony dark mode

Android 11 R może wprowadzić harmonogram dla dark mode. To funkcja, której nie udało się dodać w 10 iteracji systemu. Użytkownicy chcą jednak takiej możliwości i za przykład podają Night Light z systemu Android Pie. Prawdopodobnie udoskonalony o taką funkcję ciemny motyw zostanie wprowadzony w kolejnej wersji.

Android 11 R ujawnił nam już kilka z planowanych funkcji. Niedawno wspominaliśmy wam o spodziewanych usprawnieniach obejmujących tryb samolotowy. Teraz dowiadujemy się, że pojawi się także harmonogram dla dark mode. Ciemny motyw Google wprowadziło w tegorocznej edycji systemu. Zabrakło jednak opcji z zakresu planowania.

W jednym z ze wpisów na platformie do śledzenia problemów Google zwrócono uwagę na fakt, że Night Ligh z systemu Android Pie ma harmonogram. Tego samego domaga się od dark mode w wersji Q. Jednak prawda jest taka, że taka nowość będzie mogła najwcześniej pojawić się właśnie dopiero w Androidzie 11 R.

Android 11 R dark mode harmonogram tryb ciemny motyw kiedy Android Pie

Google potwierdza, że Android 11 R wprowadzi harmonogram w dark mode

Jeden z googlerów już oznaczył ten wpis jako rozwiązany. Dodano, że harmonogram dla dark mode zostanie wprowadzony w kolejnym wydaniu systemu. Tym będzie oczywiście Android 11 R, którego oficjalnej zapowiedzi spodziewamy się jednak dopiero za kilka miesięcy. Natomiast premiera odbędzie się dopiero latem.

Android 11 R zostanie szczegółowo omówiony w trakcie majowej konferencji Google I/O 2020. Wcześniej, bo w okolicy marca przyszłego roku może zostać udostępniona pierwsza wersja deweloperska oprogramowania. Właściwa beta pojawi się dopiero później. Nie pozostaje nic innego, jak czekać na więcej informacji.

Przeczytaj także: Sklep Play dostaje praktyczne opcje w ustawieniach

źródło: XDA-Develoloers

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij