Udostępnij
Tweetnij

OnePlus: mieliśmy wyciek danych. Co warto wiedzieć?

OnePlus poinformował, że miał kolejny wyciek danych. Hakerzy przejęli adresy e-mail, numery telefonów czy adresy wybranych klientów. Firma zaczeła ostrzegać klientów i twierdzi, że ci w przyszłości mogą paść ofiarami phishingu lub spamu. OnePlus dodaje, że dane kart płatniczych czy hasła pozostały bezpieczne.

OnePlus miał kolejny wyciek danych. To już druga tego typu sytuacja, gdy informacje klientów zostały naruszone pod kątem bezpieczeństwa. Firma poinformowała o sytuacji na oficjalnym forum. Klienci, których dotyczy problem zostali poinformowani poprzez stosowną wiadomość e-mail. Jeszcze zanim sprawa została upubliczniona.

OnePlus wyjaśnia, że do incydentu doszło w zeszłym tygodniu. Hakerzy uzyskali dostęp do bazy, skąd następnie mogli przejąć dane. Są to nazwiska klientów, adresy e-mail i fizyczne oraz numery kontaktowe. Firma twierdzi, że te informacje mogą zostać wykorzystane do phishingu lub rozsyłania spamu. Tak więc osoby, których informacje przejęto muszą liczyć się ewentualnie z taką sytuacją.

OnePlus twierdzi, że wyciek danych nie obejmuje haseł i kart płatniczych

Firma wyjaśnia, że nie doszło do wycieku loginów, haseł czy danych kart płatniczych. Te informacje klientów pozostają bezpieczne, a więc nie trzeba się o to martwić. To nie pierwsza taka sytuacja w historii OnePlusa. W 2018 roku Chińczycy poinformowali, że hakerzy przejęli dane do 40 tysięcy klientów. W tym konkretnym przypadku znajdowały się informacje o kartach płatniczych.

OnePlus obiecuje zwiększenie zabezpieczeń. W przyszłym miesiącu planuje uruchomić program bug bounty, gdzie szukacze dziur będą mogli pomagać w znajdowaniu luk. Ponadto zostanie nawiązana współpraca z uznaną firmą od zabezpieczeń. Ma to na celu poprawę ochrony danych klientów.

Przeczytaj także: Messenger – triki i funkcje, które warto znać

źródło

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij