Udostępnij
Tweetnij

Asystent Google sprawia problemy w Android Auto. Nie chce odpowiadać (aktualizacja: naprawione)

Asystent Google zaczął sprawiać problemy w Android Auto. Objawiają się one tym, że funkcja rozumie pytania zadawane przez użytkowników w samochodzie. Mimo to nie reaguje w postaci udzielania poprawnych odpowiedzi. Początkowo takie błędy występowały w wersji beta Asystenta, ale potem dotknęły także stałego wydania.

Aktualizacja: Asystent Google zdaje się już nie powodować niżej opisanych problemów w Android Auto. Użytkownicy na oficjalnym forum firmy raportują, że problemy przestały występować. Rozwiązania nie wniosła jednak aktualizacja. Google musiało znaleźć błędy i je naprawić po stronie własnych serwerów.

Asystent Google jest zintegrowany z Android Auto i wiemy, że w przygotowaniu są nowe funkcje dla tego rozwiązania. Tymczasem zaczęły występować problemy. Użytkownicy skarżą się na błędy, które objawiają się tym, że nie są udzielane odpowiedzi na wydawane komendy. Pomimo tego, że są one przechwytywane w aucie i rozpoznawane, o czym świadczą logi w aktywności.

Jeden z użytkowników postanowił sprawdzić, jak to dokładnie wygląda na stronie myactivity.google.com. Tam doszukał się, że Asystent przechwytuje polecenia w aucie tak samo jak na telefonie. Jednak z jakiegoś powodu nie chce udzielać odpowiedzi, czego przykład widzicie na poniższym zrzucie ekranowym. Brak reakcji w Android Auto.

Android Auto problemy z Asystent Google

Problemy funkcji Asystent Google w Android Auto są już znane

Na stronie wsparcia Google pojawił się nawet stosowny wątek, gdzie użytkownicy opisują podobne problemy. Wygląda na to, że najpierw pojawiły się w becie aplikacji, ale nie dotyczą już tylko wyłączenie niej. Asystent ma obecnie podobne błędy w Android Auto także w stabilnym wydaniu.

Najprawdopodobniej przyczyną tych problemów jest podwójny dźwięk i to on powoduje, że Asystent Google przerywa odpowiedzi zanim zdąży je w ogóle wypowiedzieć. Cóż, firma z Mountain View zapewne już szuka rozwiązania tych problemów. Nie wiadomo jednak, ile czasu zajmie przygotowanie stosownej poprawki.

Przeczytaj także: Messenger – triki i funkcje, które warto znać

źródło: AndroidPolice

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij