Udostępnij
Tweetnij

Android 11 może w końcu wnieść właściwe, bezprzewodowe ADB

Android 11 to system, który Google zaprezentuje dopiero w przyszłym roku. Teraz dowiadujemy się, co ujawniają nam commity z AOSP, że może w końcu pojawić się właściwe, bezprzewodowe ADB. To narzędzie, które jest bardzo przydane programistom w trakcie debugowania aplikacji. Android R pewnie zostanie pokazany w maju.

Android 11 to nowy system operacyjny, nad którym Google już pracuje. Co w zasadzie nie powinno dziwić, bo oficjalna zapowiedź odbędzie się za około pół roku. Jeszcze wcześniej, bo w okolicy marca firma może udostępnić poglądowy build Developer Preview 1. Commity dostrzeżone w AOSP dają nam do zrozumienia, że może pojawić się bezprzewodowe ADB.

Oczywiście, narzędzia ADB nie trzeba przedstawiać programistom, którzy wykorzystują je w trakcie debugowania aplikacji. Obecnie można to robić na komputerze z użyciem kabla USB, którym podłącza się telefon. Tak naprawdę bezprzewodowa opcja też istnieje i można to zrobić korzystając z możliwości TCP/IP, ale mało kto o tym wie. Android 11 ma to szansę zmienić.

Android 11 R bezprzewodowe ADB debugowanie kiedy premiera Google AOSP

Joshua Duong, jeden z inżynierów w Google od oprogramowania zgłosił do AOSP commity, które związane są z implementacją nowej funkcji. Tak, Android 11 rzeczywiście powinien wnieść bezprzewodowe ADB. W planach jest dodanie do opcji deweloperskich m.in. bezprzewodowego debugowania.

Android 11 z premierą w maju na Google I/O 2020

Domyślamy się, że właściwa zapowiedź nowego systemu odbędzie się w maju, w trakcie konferencji Google I/O 2020. Potem przyjdzie czas na kilka wersji beta, aż w okolicy sierpnia lub września doczekamy się finalnej odsłony oprogramowania. Najpierw trafi ona na Pixele, a potem także na inne telefony.

Przeczytaj także: Messenger – triki i funkcje, które warto znać

źródło: XDA-Developers

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij