Udostępnij
Tweetnij

Ban dla Huawei pozostanie. Stany Zjednoczone nie planują przedłużyć licencji

Huawei otrzymało zakaz handlu w maju tego roku. Jak dobrze wiemy, Stany Zjednoczone przedłużyły tymczasową licencję do listopada. Co stanie się później? Wygląda na to, że ban Huawei nie zostanie anulowany i firma pozostanie wkrótce bez dostępu do usług Google. Poza tym straci możliwość współpracy z amerykańskimi korporacjami.

Huawei nie ma ostatnio dobrych dni. Za nami premiera smartfonów Mate 30, które zadebiutowały bez usług Google. Stany Zjednoczone w sierpniu wydłużyły tymczasową licencję dla firmy do listopada. Czy jednak planują ponownie wydłużyć okres karencyjny? Wygląda na to, że nie. Administracja Trumpa najpewniej nie zmieni zdania.

Bloomberg raportuje, że Rob Strayer, zastępca sekretarza Departamentu Stanu ds. polityki cybernetycznej, w tym tygodniu zasugerował w Brukseli, że tymczasowa licencja dla Huawei nie zostanie przedłużona. Słowa padły w kontekście budowy sieci 5G. Jak dobrze wiemy, Stany Zjednoczone w tym aspekcie w ogóle wykluczyły współpracę z chińską firmą. Twierdząc, że jest ona narzędziem w rękach Pekinu i dlatego nie można jej ufać. Z prostej przyczyny i jest nią możliwość instalowania backdorów, które mogłyby pozwolić na przesyłanie informacji bezpośrednio do Chin.

Ren Zhengfei CEO ban Huawei ban Apple ekosystem iPhone Stany Zjednoczone licencja na usługi Google Android zakaz handlu

Ban dla Huawei pozostanie, ale firma jest na to gotowa

Huawei zdaje sobie sprawę z tego, że Stany Zjednoczone pozostaną nieugięte w swojej decyzji. Oczywiście, firma może korzystać z open source’owego Androida. Jednak usługi Google na jej telefonach się nie pojawią, co stwarza spory problem w przypadku dystrybucji smartfonów poza Chinami. Wiele wskazuje na to, że kolejny flagowiec, czyli P40, może trafić na rynek już z autorskim oprogramowaniem HongmengOS.

Przeczytaj także: Najlepsze darmowe aplikacje do retuszu zdjęć

źródło: Bloomberg

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij