Udostępnij
Tweetnij

Fast Share z Androida coraz bliżej. Premiera pewnie z Google Pixel 4

Fast Share to nowa funkcja, która pojawi się wkrótce w systemie Android 10. Pewnie zobaczymy ja wraz z premierą smartfonów Google Pixel 4. Tymczasem konkurent dla AirDrop doczekał się pewnych zmian. Google jeszcze nie wprowadziło oficjalnie Fast Share. Jednak mamy okazję zobaczyć, co do tej pory uległo modyfikacjom.

Fast Share zostało dostrzeżone wcześniej w tym roku. To funkcja, która na sprzętach z systemem Android pozwoli na bardzo proste udostępnianie plików. Ma to działać na zbliżonej zasadzie, co AirDrop z urządzeń Apple. Prawdopodobnie nowe rozwiązanie zostanie pokazane ze smartfonami Google Pixel 4. Tymczasem gigant z Mountain View wprowadził tu pewne modyfikacje.

Google wprowadziło zmiany w ustawieniach Fast Share, gdzie dodano przełącznik dla kont. Zmieniono również szybkie akcje do wykonania. Ponadto w trakcie pierwszego uruchomienia użytkownicy będą mogli spersonalizować narzędzie i ustawią widoczność czy nazwę dla własnego sprzętu.

Google Pixel 4 Fast Share z Android 10 pest udostępnianie plików jak AirDrop kiedy

Fast Share pozwoli chronić udostępniane pliki PIN-em

Google wie, że funkcja może budzić pewne obawy związane z bezpieczeństwem czy prywatnością przysyłanych z użyciem Fast Share plików. Dlatego firma zamierza zaradzić. Pliki będzie można zabezpieczyć kodem PIN. Po to, aby nikt niepowołany nie mógł uzyskać do nich dostępu. Wiemy również, że zmodyfikowano elementy interfejsu, które wyświetlane są na ekranie już w trakcie wysyłania plików. Wprowadzono tu bardziej kompaktowy widok. W przypadku UI wyświetlanego w momencie odbierania plików większych modyfikacji nie wprowadzono. Co nie zmienia faktu, że do premiery coś jeszcze może ulec zmianie. Wszak Google ma jeszcze na prace kilka tygodni, bo debiut smartfonów Pixel 4 odbędzie się w połowie października.

Przeczytaj także: Messenger – triki i funkcje, które warto znać

źródło

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij