Udostępnij
Tweetnij

Google Stadia zostanie zintegrowane z Androidem TV

Google Stadia zostanie zintegrowane z platformą Android TV. Wiemy jednak, że nastąpi to dopiero w przyszłym roku, wraz z premierą systemu Android 11, czyli R. Co ciekawe, tym samym raporcie można znaleźć informacje o systemie Android 12, czyli wersji S. Google ma duże plany w związku z rozwojem własnego oprogramowania na telewizory.

Google Stadia startuje jesienią, ale nie będzie dostępne na telewizorach z systemem Android TV. Tutaj integracja zostanie zapewniona później, bo dopiero w przyszłym roku. Takie są plany i ma to nastąpić wraz z premierą systemu Android 11 R. Plany firmy związane z rozwojem platformy na telewizory są jednak większe.

Android TV ma już rozpisane plany w związku z Androidem 11 i 12

Google ma już trzyletni plan (począwszy od tego roku) związany z rozwojem platformy Android TV. Ten obejmuje nie tylko integrację z Google Stadia. Są bardziej rozbudowane i tak w 2020 roku firma liczy na około 8 tysięcy zgodnych aplikacji (obecnie jest ich około 5 tysięcy). Niestety, plany obejmują również rozszerzenie przestrzeni reklamowej.

Później, bo w 2021 roku, zadebiutuje Android 12. Wraz z tą wersją w Sklepie Play dla telewizorów ma już być nawet około 10 tysięcy zgodnych aplikacji. Google liczy również na mniejszą fragmentację pod kątem oprogramowania i hardware. Android TV w przyszłym roku (z Androidem 11) ma otrzymać również integrację z Obiektywem Google, czyli funkcją Lens. Widzimy więc, że plany związane z rozwojem platformy na telewizory są, a pomysłów gigantowi z Mountain View z pewnością nie brakuje.

Przeczytaj także: Messenger – triki i funkcje, które warto znać

źródło: XDA-Developers

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij