Udostępnij
Tweetnij

EMUI 10 beta z systemem Android 10 na dniach. Huawei zaprasza do testów

EMUI 10 beta zapowiedziano w zeszłym miesiącu. Nowa nakładka Chińczyków oparta na systemie Android 10 na dniach trafi w ręce właścicieli Huawei P30, którzy będą ją chcieli przetestować. Firma zaprasza już chętnych użytkowników do zgłaszania się. Niedługo EMUI 10 beta trafi także na modele Huawei Mate 20.

EMUI 10 beta na systemie Android 10 zapowiedziano na HDC 2019. Już wtedy firma ujawniła, że testowe oprogramowanie od 8 września będzie dostępne na modele Huawei P30. Wygląda na, że tak się stanie, bo już przyjmowane są zgłoszenia od chętnych testerów. Harmonogram, który pojawił się już wcześniej, zakłada też dostępność dla modeli Mate 20, ale to stanie się później.

Najpierw EMUI 10 beta z systemem Android 10 trafi do właścicieli Huawei P30. Jednak jeszcze w tym miesiącu oprogramowanie zostanie zwolnione dla użytkowników modeli Mate 20 (Pro, RS i X), jak i Honorów 20, V20 i Magic 2. Tutaj jednak konkretnych terminów nie podano. Wiadomo tylko tyle, że nastąpi to jeszcze we wrześniu.

EMUI 10 Beta z Android 10 kiedy na Huawei P30 Mate 20 Pro aktualizacja

Czy Huawei będzie mogło udostępnić EMUI 10 beta z systemem Android 10 w Europie?

Jak dobrze wiemy, Huawei boryka się obecnie z problemami, które zgotował firmie amerykański rząd. W wyniki sankcji nałożonych w maju Chińczycy teoretycznie nie mogą wprowadzać nowych produktów na rynek, które bazują na rozwiązaniach amerykańskich spółek. Dlatego nie wiadomo, czy EMUI 10 beta z systemem Android 10 w ogólne będzie dostępne poza Chinami. To wyjaśni się z czasem. Biorąc jednak pod uwagę, że to aktualizacja oprogramowania dla dotychczasowych smartfonów, to dostępność jest jak najbardziej prawdopodobna.

Przeczytaj także: Messenger – triki i funkcje, które warto znać

źródło: MyDrivers

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij