Udostępnij
Tweetnij

Android 10 to nazwa Androida Q. Google ujawnia nowy branding

Android 10 jest oficjalną nazwą nowej odsłony zielonego robota i jeśli czekacie, aż Google ogłosi nazwę słodkości, to tak się nie stanie. Gigant z Mountain View ogłosił nowy branding. Kolejne edycje systemu nie będą już miały „słodkich” nazw. Android Q jest pierwszą odsłoną platformy, w której Google z nich rezygnuje.

Android 10 został udostępniony w poglądowej wersji Developer Preview już w marcu. Od tego czasu wszyscy zastanawiali się nad tym, jaką nazwę wybierze Google dla kolejnej odsłony zielonego robota. Okazuje się jednak, że jej po prostu nie będzie. Firma z Mountain View rezygnuje z nazewnictwa opartego na słodkościach.

Android Q trafi więc na rynek pod nazwą Android 10 i innej nie będzie. Google wyjaśnia, że nazwy słodkości nie do końca były jasne i wiele osób nie rozumiało tego, skąd one się brały. Wprowadzało to pewnego rodzaju zamieszanie. Dlatego w tym roku zdecydowano się porzucić takie nazwy w zupełności. Gigant z Mountain View przedstawił także nowy branding. Nowe logo oprogramowania widzicie poniżej.

Android 10 Android Q jaka nazwa Google kiedy premiera branding

Android 10 zostanie wydany w najbliższych tygodniach, ale Google nie podało daty premiery

Google ujawniło dziś nowe logo i podało nazwę systemu Android 10. Wiemy, że będzie ono używane w ciągu kilku najbliższych tygodni, gdy zadebiutuje nowa odsłona zielonego robota. Nie wiadomo jednak, kiedy dokładnie to nastąpi. Możliwe, że jednak nie jeszcze w sierpniu, a dopiero we wrześniu. Nie pozostaje więc nic innego, jak czekać na więcej informacji. Najpierw aktualizacja trafi na Pixele. Szybko powinien ją dostać także Essential Phone. Potem zacznie pojawiać się na kolejnych smartfonach.

Przeczytaj także: Messenger – triki i funkcje, które warto znać

źródło

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij