Udostępnij
Tweetnij

Xiaomi, Oppo i Vivo szykują coś na wzór AirDrop od Apple

Xiaomi, Oppo i Vivo to chińscy producenci smartfonów, którzy pracują nad odpowiednikiem technologii AirDrop stworzonej przez Apple. W ten sposób przesyłanie plików będzie wygodne i będzie mogło odbywać się w szybki sposób. Z inicjatywą wyszło Xiaomi. Jednak do grupy Inter-Transfer Alliance dołączyli także Oppo i Vivo.

Xiaomi wyszło z ciekawą inicjatywą i w ten sposób powołano do życia grupę Inter-Transfer Alliance. Dołączyło już do niej dwóch innych chińskich producentów smartfonów. To firmy Oppo oraz Vivo. Cel jest jeden i jest nim opracowanie technologii podobnej do AirDrop autorstwa Apple. W ten sposób można w wygodny sposób przesyłać pliki pomiędzy różnymi urządzeniami drogą bezprzewodową.

AirDrop dostępne jest w urządzeniach z logo nadgryzionego jabłka od lat. Co prawda, na urządzeniach z Androidem istnieją alternatywne metody do przesyłania plików. Jednak technologia stworzona przez Apple z pewnością wypada na ich tle lepiej. Tym bardziej, że nie ogranicza się tylko do smartfonów. Grupa Inter-Transfer Alliance na razie ma tylko trzech członków, ale z czasem pewnie pojawią się kolejni. Na co zresztą obecni liczą i zachęcają innych do współpracy.

Inter-Transfer Alliance Xiaomi Oppo Vivo Apple AirDrop przysyłanie plików

„AirDrop” od Xiaomi, Vivo i Oppo nie ma stawiać ograniczeń, które są u Apple

Jak dobrze wiemy, technologia AirDrop działa tylko na urządzeniach Apple. Co prawda, pomiędzy iOS i macOS, ale zewnętrzne platformy nie są już kompatybilne. Wersja beta protokołu opracowanego przez Vivo, Oppo i Xiaomi tych ograniczeń nie ma. Ponadto przysyłanie plików ma odbywać się z prędkością do 20 MB/s i bazuje na technologii Bluetooth. Nie wiadomo, kiedy rozwiązanie będzie gotowe.

Przeczytaj także: Google Maps – triki i funkcje, które warto znać

źródło

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij