Udostępnij
Tweetnij

MIUI 11 od Xiaomi ma wprowadzić ciekawą opcję tłumaczenia

MIUI 11 od Xiaomi podobno jest blisko. Nowa nakładka Chińczyków zadebiutuje pewnie już we wrześniu. Tymczasem dowiadujemy się, że pojawi się tłumaczenie mowy na tekst. Będzie ona powiązana z funkcją dzwonienia. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że MIUI 11 zostanie pokazane już wraz ze smartfonem Xiaomi Mi 9S.

MIUI 11 może zadebiutować już wraz z Xiaomi Mi 9S, co zasugerował niedawno jeden z dyrektorów firmy. Oczywiście, szczegółów jeszcze nie podano. Teraz dowiadujemy się, że ma pojawić się tłumaczenie mowy na tekst. Mamy zrzuty ekranowe, które obrazują działanie nowej funkcji.

Tłumaczenie mowy na tekst z MIUI 11 ma być powiązane z funkcją telefonowania. Oprogramowanie pozwoli przetłumaczyć słowa wypowiadane przez rozmówcę na zrozumiały w danym języku tekst. Następnie zostanie on wyświetlony na ekranie w trakcie aktywnego połączenia i będzie można zrozumieć, o czym mówi druga osoba. Asystent cyfrowy Xiaomi ma ponadto udzielać inteligentnych odpowiedzi.

Xiaomi MIUI 11 kiedy premiera plotki przecieki wycieki tłumaczenie mowy Xiaomi MIUI 11 kiedy premiera plotki przecieki wycieki tłumaczenie mowy Xiaomi MIUI 11 kiedy premiera plotki przecieki wycieki tłumaczenie mowy

Tłumaczenie mowy na tekst to jedna z wielu nowości, które Xiaomi szykuje dla MIUI 11

MIUI 11 będzie dużą aktualizacją oprogramowania dla smartfonów Xiaomi oraz Redmi. W rzeczywistości możemy spodziewać się wręcz lawiny nowych funkcji. Ma pojawić się tryb bardzo wydajnego oszczędzania energii baterii. Zostaną przeprojektowane ikonki i wybrane elementu interfejsu. Pojawią się także daleko idące zmiany obejmujące ciemny motyw.

Dokładna data zapowiedzi MIUI 11 jest tajemnicą. Xiaomi jednak już wkrótce zaprezentuje nową nakładkę. Potem rozpoczną się publiczne beta testy. Jednak tylko w przypadku chińskiej wersji oprogramowania. Program global został zamknięty z początkiem lipca tego roku.

Przeczytaj także: Messenger – triki i funkcje, które warto znać

źródło: ITHome

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij