Udostępnij
Tweetnij

Huawei sprzedaje coraz więcej smartfonów, a przed nami premiera serii Mate 30

Huawei Mate 30 to nadchodząca seria Chińczyków, która powinna poprawić i tak już dobre wyniki sprzedażowe firmy. Producent sprzedał w pierwszej połowie tego roku więcej smartfonów niż rok wcześniej. Pomimo bana, który Huawei otrzymał ze strony Stanów Zjednoczonych. Seria Mate 30 może ustanowić nowe rekordy.

Huawei Mate 30 to seria telefonów, która jest obecnie w ogniu przecieków. Co ciekawe, zakaz handlu nałożony przez rząd Stanów Zjednoczonych wcale nie przełożył się na gorsze wyniki sprzedażowe w pierwszej połowie tego roku. Przeciwnie, bo Chińczycy ustanowili rekordy sprzedaży i zrealizowali większe dostawy w porównaniu do tego samego okresu z 2018 roku.

Huawei sprzedało w pierwszej połowie tego roku 118 mln smartfonów. Co prawda, w maju, gdy zrobiło się głośno o zakazie handlu z amerykańskimi firmami, sprzedaż spadła, ale potem w czerwcu zaczęła ponownie rosnąć. Dla porównania, w pierwszej połowie 2018 roku sprzedaż zamknęła się na poziomie 95 mln sztuk. W tym roku zanotowano więc wzrost na poziomie aż 24%.

seria Huawei Mate 30 Pro render plotki przecieki kiedy premiera wycieki aparat

Seria Huawei Mate 30 może ustanowić nowe rekordy sprzedaży

Seria Mate 30 jest już blisko i w rzeczywistości może pozwolić Huawei ustanowić jeszcze lepsze wyniki sprzedaży. Nikt się pewnie nie zdziwi, gdy dojdzie do rekordów jeszcze lepszych od tych, które uzyskały modele P30. Najpierw powinniśmy zobaczyć smartfona Huawei Mate 30 Lite, którego chiński odpowiednik zapowiedź w Chinach już miał. Potem doczekamy się flagowców, w tym świetnie się zapowiadającego modelu Pro. Na szczegóły trzeba będzie jednak jeszcze poczekać.

Przeczytaj także: Google Maps – triki i sztuczki, które warto znać

źródło: AndroidAuthority

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij